Misafir
6,5072
5,6548
223,21
ÜYE GİRİŞİ

Bağlara Sonbaharın hüznü çöktü

Bağlara Sonbaharın hüznü çöktü

Sarıgöl’de, Temmuz ayında başlayan üzüm hasadı Aralık ayına girilmesine rağmen devam ederken, bağlar da zarı renge büründü.

İHA-Sarıgöl’de temmuz ayında başlayan üzüm hasadı aralık ayına girilmesine rağmen aralıksız olarak devam ediyor. Temmuz ayında yeşil yapraklar altında gerçekleşen sarı altının hasadı şimdiler de sarı yaprakların altında gerçekleşiyor.
Üzüm bağlarındaki yaprakların sarı renk alması ve altın sarısı sultaniye üzüm salkımlarının renk uyumu eşsiz görüntülerin ortaya çıkmasını sağladı. Üzüm kesimi yapan tarım işçileri sararan bağ yaprakları arasından sarı renkli üzüm salkımlarını seçmekte adeta zorlanıyor. 

SON SALKIMI KESEN ÜRETİCİYE ÇEYREK ALTIN
Bağların yapraklarının gazellendiğini ifade eden Sarıgöl Ziraat Odası Başkanı Ali İhsan Ülgen, "Sarıgöl ve çevresinde tahminen 300 ton kadar sultaniye üzümü kaldı. Yaş üzümün fiyatı ise 2.30-2.50 TL arasında satılmakta. Havalar ılık geçiyor. Bu nedenle bağlarda aralık ayının en fazla 15’inde kesim tamamlanır. Bu yıl yine üzümlerini en son kesen üreticimize çeyrek atın hediye edeceğim" dedi.
 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim