Misafir
6,0836
5,3289
209,09
ÜYE GİRİŞİ

Matematik öğretmenleri kendini yeniliyor

Matematik öğretmenleri kendini yeniliyor

Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen “Matematik Öğretmenleri Mesleki Gelişim Yolunda Bir Arada” Projesi, matematik öğretmenlerinin gelişimine katkı sunacak.

SARE KURTULAN

Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi ile Manisa Celal Bayar Üniversitesi işbirliği ile  “Matematik Öğretmenleri Mesleki Gelişim Yolunda Bir Arada” Projesinin açılışı Özel Manisa Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde başladı.

Uygulanan proje ile lise matematik öğretmenleri ve ortaokul matematik öğretmenlerinin mesleki gelişimini amaçlanıyor. Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda öğretmenlik yapan 20 lise matematik öğretmeni ve 20 ortaokul matematik öğretmeninin katılımcı olduğu çalışmada, eğitimler Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, İstanbul Arel Üniversitesi,  Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi gibi farklı üniversitelerden öğretim görevlileri tarafından verilecek.

MATEMATİK SERGİSİ AÇILDI

Proje kapsamında MOSTEM’de lise matematik öğrencilerine ve öğretmenlerine yönelik "Matematik Dünyasına Kısa Bir Yolculuk" Sergisi açıldı. 5 Aralık 2017 günü ortaokul matematik öğretmenlerine ve öğrencilerine yönelik "Matematikle Eğleniyorum" Sergisi açılacak. Sergi dört gün boyunca öğrenciler tarafından ziyaret edilebilecek. Çocukların; hayatın her alanında var olan Matematik ile etkin bir bağ kurmasını hedeflenen sergiyle de matematiği keşfetme olanağı sunulması hedefleniyor. Proje açılışına İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdullah Ölmez ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ahmet Ataç katıldı.

ÖĞRETMENLER KENDİNİ GELİŞTİRECEK

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdullah Ölmez, açılışta yaptığı konuşmada “Eğitim öğretimde zamana bağlı olarak pek çok yeni yaklaşımlar ortaya çıkmıştır, yeniliklere ayak uydurabilmek için kurumumuz zaman zaman öğretmen eğitim programları düzenlemektedir. Manisa Celal Bayar Üniversitesi Eğitim Fakültesi ile birlikte yaptığımız bu çalışmanın matematik öğretmenlerinin gelişimine büyük katkı sağlayacağı düşünülmektedir” dedi.  Prof. Dr. Ahmet Ataç “Projenin mesleki gelişim için faydalı olacağını, Eğitim Fakültesi ile okulların ayrı düşünülemeyeceğini çünkü eğitim fakültelerinin öğretmen yetiştirdiğini mesleki gelişimin öğretmen olduktan sonra da devam etmesi gerektiğini bu tür eğitimlerin öğretmenlerin kendilerini yenileyebilmeleri için önemli olduğunu belirterek gelişim kaygısı taşıyan öğretmenlere teşekkür etti. Projenin hazırlanmasında emeği geçen Milli Eğitim Ar-Ge Birimi temsilcilerine, farklı üniversitelerden katılan öğretim görevlilerine, MOSTEM müdürüne teşekkür ederim.”dedi.  MCBÜ Eğitim Fakültesi Matematik Eğitimi Yrd. Doç. Dr.Aysun Nüket Elçi, Matematik öğretmenlerinin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla bu projenin hayata geçirildiğini kaydederek,  matematik öğretmenlerinin üniversitede görev akademisyenlerle kaynaştırmayı hedeflediklerini ve ileride yüksek lisans yapacak olanlar bir yol göstermek istediklerini belirtti.  

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim