Misafir
6,0904
5,3351
209,51
ÜYE GİRİŞİ

Özel, ‘Salı günü bombayı patlatacağız’

Özel, ‘Salı günü bombayı patlatacağız’

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Manisa’daki CHP 2. Olağan Genel Kurul Toplantısı öncesi, Reza Zarrab davası ve AKP ile ilgili konuştu. Özel, ‘AKP, Salı gününe kadar, Zarrab’ın ajanlık belgelerini nereden ve neyin karşılığında elde ettiğini açıklamazsa, biz bomba etkisi yapacak şeyler açıklayacağız’dedi.

SARE KURTULAN

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Manisa CHP 2. Olağan Genel Kurulu öncesi açıklamalarda bulundu. Reza Zarrab davası ve AKP ile ilgili eleştirilerde bulunan Özel, ‘Daha önce Türk askerlerimizin başına torba geçirildiğinde AKP hükümeti nota vermemişti. Bu nota müzik notası mı ki bu kadar kolay nota verelim, diye konuşmuştu. Şimdi Reza Zarrab için 3 günde 2 nota verdiler’ dedi. AKP’nin Reza Zarrab için ‘hain ve iftiracı’ dediğini vurgulayan Özel, ‘Eğer Zarrab iftiracı ve yalancıysa, neden mal varlığına el koydunuz? Daha önce Zarrab’ın iyi bir iş adamı ve hayırsever olduğunu söylüyordunuz. Yaptığı hayırlarla kendisini tanıdığınızı her fırsatta dile getiriyordunuz’ şeklinde konuştu. ‘Eğer Reza Zarrab hainse, neden bugüne kadar arkasında durdunuz? Yalancı ve iftiracı bir ajan olarak ilan ettiğiniz Zarrab’a bu kadar bilgiyi kim, neyin karşılığında sızdırdı?’ diye konuşan Özel, ‘ Zafer Çağlayan üç maymunu oynuyor. 50 milyon Euro Çağlayan’a verildiğine göre, Çağlayan’ın mal varlığına neden e konulmuyor? Çünkü Çağlayan’ın malına el konulursa, onun konuşacağından da korkuyorlar’ diye ekledi. Özel, Zafer Çağlayan’ın 50 milyon Euro hakkında konuşması durumunda, o paranın yalnızca Çağlayan’a verilmediğinin anlaşılacağını savundu. Amerika’da çıkan bilgiler, belgeler ve Türkiye’nin söylenenleri kabul etmesi üzerine Reza Zarrab’ın ajanlık yaptığının kabul edildiğini vurgulayan Özel, ‘Dava yeniden açılmalı. Eskiden yargılanan ve o günkü şartlarda saray tarafından aklananlar, davanın yeniden açılamayacağını söylüyor. Bal gibi de açılır. Delil durumu değişmiştir. Yeniden yargılanma yapılmazsa, belki de asrın en büyük yolsuzluk olayının üstü örtülmeye devam edecek’ dedi.

‘BELGELER GERÇEK ÇIKTI’

AKP’nin Zarrab davasında çıkan belgelerin sahte olduklarını söylediklerine ama belgelerin gerçek çıktığına dikkat çeken Özel, ‘Bizim belgelerimizi de basına veremezsiniz dediler, verdik. Şimdi de fotokopi diyorlar. Gerçekleri 4 Aralık günü saat 13.00’te Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na vereceğiz. İnanmayanlar gelip başsavcının odasında belgeleri görebilirler’ diye konuştu.

ÖZEL, MAN ADASI’NDAKİ ŞİRKETİN İSMİNİN SIRRINI AÇIKLADI

Man Adası’ndaki şirket hakkında konuşan Özgür Özel, ‘Şirket ne sattı, satış ne zaman yapıldı, faturası nerede? Bu soruların cevaplarını versinler ve faturalarını göstersinler. Faturasız satış, milli menfaatin satışıdır’ diye konuştu. Man Adası’ndaki şirketin adının ‘BUMERZ’ olduğuna dikkat çeken Özel, BUMERZ ismiyle ilgili, ‘BU harfleri, Burak’ın, M harfi Mustafa’nın, ER harfleri Erdoğan’ın, Z harfi de Ziya Enişte’nin baş harfleridir’ dedi. BUMERZ adının bir tesadüf mü yoksa kendi uydurması mı olduğu konusunda da açıklama yapan Özel, ‘Şirket 2008’de Man Adası’nda kuruldu. Adı da BUMERZ. Uydurup uydurmadığım açıkça görülecek’ dedi. Özel, 5 Aralık’ta AKP’nin Zarrab’ın ajanlık belgelerini açıklamaması durumunda, CHP’nin elindeki belgeleri 25 bin kişinin önünde kamuoyuna duyuracağının altını çizdi.

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim