Misafir
6,5072
5,6548
223,21
ÜYE GİRİŞİ

Yanlış tuşa basınca hayatı karardı


Yanlış tuşa basınca hayatı karardı

İcradan satılık araç ihalesine elektronik ortamda katılarak 24 bin 100 TL yerine fazladan bir sıfır koyarak 241 bin TL teklif veren vatandaş, hatasını anlayınca ihalenin iptali için başvuruda bulundu

(İHA)Manisa'nın Sarıgöl İcra Dairesi Başkanlığı tarafından elektronik ortamda yapılan icradan satılık araç ihalesine katılan ve 24 bin 100 TL yerine fazladan bir sıfır tuşuna basarak 241 bin TL teklif veren vatandaş ihalenin iptali için başvuruda bulundu.
Sarıgöllü Avukat Akgün Eskici, elektronik ortamda yapılacak olan ihalelerde vatandaşların dikkatli olması konusunda uyarılarda bulundu. 

TUŞLARA DİKKAT!
Avukat Eskici açıklamasında, "Sarıgöl İcra Dairesi tarafından bir menkul aracın elektronik ortamda ihalesi yapıldı. Müvekkilim olan bir şahıs da bu ihaleye katılıyor. Gece 24'e kadar teklif verebilme imkanına sahipsiniz. Gece 23.58'de bir başka vatandaş muhammen bedeli 30 bin TL olan araca 24 bin TL teklif veriyor. Müvekkilim ise, aynı gün 23.59'da 24.100 TL teklif veriyor. Ancak, teklifi verirken yanlışla 241.000 olarak basınca aracın ihalesi müvekkilimde kalıyor. Hatasını anladı ve bana geldi. Bunun hayatın akışına aykırı olduğu ortadadır. Hatayla yapılan bir yanlışlık olduğu gerekçesi ile itirazda bulunduk. Mahkemeye vererek, ihalenin iptaline istedik. Bu konuda vatandaşlarımızı uyarıyorum. Mutlaka elektronik ortamda yapacakları işlemlerde basacakları tuşları dikkatli bassınlar mağdur duruma düşmesin. Sadece bu değil banka kartlarınızda da dikkatli olunuz’’ uyarısında bulundu.
 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim