Misafir
6,0904
5,3351
209,51
ÜYE GİRİŞİ

MAGİAD’tan gençlere kariyer tüyoları

MAGİAD’tan gençlere kariyer tüyoları

Manisa Genç İş Adamları Derneği’nin düzenlediği ‘Kariyer MAGİAD’da’ seminerinde, gençlere özgeçmiş hazırlamanın önemine dikkat çekilerek, kariyer tüyoları verildi.

HABER MERKEZİ

Manisa Genç İş Adamları Derneği (MAGİAD) öncülüğünde, Kariyer.net etkinlik yöneticisi Semih Gümüş'ün katılımıyla ‘Kariyer MAGİAD’da’ adı altındaki seminerde, özgeçmiş hazırlamanın püf noktaları anlatılarak gençlere kariyer tüyoları verildi

Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Konferans Salonu’nda gerçekleşen seminerde iş dünyası temsilcileri, çalışan ve iş arayanlar, öğrenciler ve MAGİAD öğrenci temsilciği yönetimi katılım gösterdi.

MAGİAD Öğrenci Temsilciği Başkanı Sema Duran’ın açılış konuşmasının ardından MAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Geriter, özgeçmiş hazırlamanın önemine dikkat çektiği konuşmasında, son 15 yılda işçi ve işverenin buluşma noktasının teknolojinin de devreye girmesiyle birlikte farklı yöntemlerin çıktığını dile getirdi.

İŞVEREN ÖNCE ÖZGEÇMİŞE BAKAR

Geriter, işverenin hiç tanımadığı birisini işe alırken baktığı en önemli unsurun özgeçmiş olduğuna dikkat çekerek şöyle devam etti “CV’ler hemen hemen her konuda fikir sahibi olabilme noktasında işverenler için değerli hale geldi. Ancak özgeçmiş hazırlama noktasında ki eksiklikler gerçek potansiyeli gizlerken bazen de hiç olmayan özelliklerin varmış gibi gösterilmesine ve hayal kırıklıklarına neden olmaktadır. İşte bütün bunların önüne geçebilmek amacıyla doğru ve etkili özgeçmiş hazırlama çok önemli hale geldi. Bugün bu nedenle sizlerin karşısındayız işçi ve işverenle buluşturma noktasında Türkiye'nin en önemli platformu olan kariyer.net’in etkinlik yöneticisi Semih Gümüş'ün etkili özgeçmiş nasıl hazırlanır noktasında bilgilendirme de bulundu. Kendilerine bize zaman ayırdıkları için teşekkür ediyoruz.”

GENÇLERE KARİYER TÜYOLARI

Kariyer.net Etkinlik Yöneticisi Semih Gümüş’ün konuşmasında, çeşitli bölümlerden katılan öğrencileri de konuşmaya dâhil etmesi, katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördü. Semih Gümüş katılım gösterdiği seminerde gençlere kariyer tüyoları vererek, firma sahiplerine ise özgeçmişlerde dikkat etmesi gerekilen hususlarda hatırlatmalarda bulundu. Gençlere gelecekteki iş hayatlarında önüne bir hedef koymaları gerektiğini ve bu hedefe doğru emin adımlarla ilerlemesi yönünde bilgiler veren Gümüş, ayrıca öğrencilere özgeçmiş oluşturma ve mülakat teknikleri eğitimi verdi.

‘LİSE YILLARINDA BAŞLANMALI’

Kişilik envanteri hakkında da bilgi aktaran Gümüş, öğrencilerin okullarından mezun olmadan bu testi çözmeleri gerektiğini, bununla birlikte kişiliklerinin oturacağını belirterek “Özgeçmişin hazırlanmasına lise yıllarında başlanılmalıdır ancak özgeçmişe bakıldığında 6 saniye içerisinde anlaşılır bir şekilde hazırlamamız gerekir. Bilgilerin kesinlikle güncel olması gerekmektedir. Fotoğrafların ise gayet sade olması gerekmektedir”diye konuştu. 

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim