Misafir
6,0904
5,3351
209,51
ÜYE GİRİŞİ

Dev anket sona erdi! Bir taraf sevindi diğer taraf üzüldü

Büyükşehir’in “Çevre dostu elektrikli otobüslerin rengini Manisalılar belirliyor” anketinde Manisaspor ve Turgutluspor taraftarlarının isteği oldu:

 

Anketten 'Kırmızı' çıktı

 

MUSTAFA TATLI

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesinden düzenlediği “Çevre dostu elektrikli otobüslerin rengini Manisalılar belirliyor” anketinde kazanan kırmızı otobüs oldu. Kırmızı-Yeşil-Sarı-Mavi otobüsleri arasında seçim yapan Manisalılar, tercihini yüzde 32,62 ile kırmızı renkli otobüsten yana kullandı. Manisalılar, kırmızı renkli otobüse 21 bin 59 oy atarken, ankette ikinciliği yüzde 32,49 ile (20 bin 979 oy) ile yeşil renkli otobüs, üçüncülüğü 32,37 ile (20 bin 901 oy) sarı renkli otobüs, son sırayı ise yüzde 2,52 ile (bin 624) mavi renkli otobüs aldı.

MANİSASPOR VE TURGUTLUSPORLULARIN İSTEĞİ OLDU

Bilindiği gibi anket, taraftarların renk rekabetine dönmüş, sosyal medyada büyük yankı uyandırmıştı. Manisasporlu taraftarlar, Siyah-Beyaz olmadığı için formada kullanılan kırmızı rengine oy atılmasını istemişti. Turgutlusporlu taraftarlar da Kırmızı-Siyah renkleri nedeniyle kırmızı renge oy atılması yönünde ilçeye mesajlar göndermişti. Ankete Eskişehirsporlu taraftarlar da dahil olmuş, kırmızının işaretlenmesini istemişti. Yeşil-Siyah renklerinden ötürü yeşil renkli otobüsün tercih edilmesini isteyen Akhisarsporlu taraftarlar ise hummalı bir çalışma yapmalarına rağmen büyük çekişmeye sahne olan ankette umduğunu bulamadılar. Böylelikle Manisa genelinde Kırmızı renkli otobüsler boy gösterecek.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim