Misafir
6,0904
5,3351
209,51
ÜYE GİRİŞİ

Mersinli, Ergün’ü milleti tehdit etmekle suçladı

Mersinli, Ergün’ü milleti tehdit etmekle suçladı

AK Parti Manisa İl Başkanı Mersinli, Büyükşehir Belediyesi’nin suya zam teklifinin AKP ve CHP oylarıyla ret edilmesi üzerine, birçok yatırımın yapılamayacağı açıklamasında bulunan Başkan Cengiz Ergün’ü halkı tehdit etmekle suçladı.

HABER MERKEZİ

AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, Büyükşehir Belediyesi’nin suya zam teklifinin AKP ve CHP oylarıyla ret edilmesi üzerine, birçok hizmetlerin yapılamayacağı açıklamasında bulunan Başkan Cengiz Ergün’ü sert dille eleştirdi.

MASKİ Genel kurul toplantısında Manisa Büyükşehir Belediyesinin 2018 yılı için su tariflerine zam yapılması teklifinin AK Parti Grubunun ve CHP Grubunun vermiş olduğu ret oyları ile kabul edilmediği ve 2018 yılı içerisinde birçok Büyükşehir Belediyesinin indirim yapmalarına karşın Manisa’da tarifelerin aynı kaldığına dikkat çeken Mersinli, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün karar üzerine yaptığı tehdit içeren açıklamalarda bulunduğunu kaydetti. Mersinli “Yapılan oylamanın ardından Büyükşehir Belediye Başkanı, MASKİ Genel Kurulunda yapmış olduğu konuşmada özellikle AK Partili Belediyelerin bulunduğu ilçeleri tek tek sayarak ‘Bu ilçelerde hizmet bekler’ söylemi ile Milleti resmen tehdit etmiş ve kanunu zorunluluk olan bu hizmetleri yapması gereken Büyükşehir Belediyesi hizmetleri yapmayacağını ifade etmiştir.

‘MİLLETİ CEZALANDIRIR AÇIKLAMALAR’

Bizler AK Parti olarak geçtiğimiz yıllarda da yine aynı şekilde su tariflerinde indirim yapılması teklifinde bulunmuş ancak meclis çoğunluğunun vermiş olduğu oy ile su tarifelerine yüksek oranlarda zam yapılmıştı. Yapılan zamma karşılık AK Parti Grubu olarak konuya ilişkin tepkimizi en etkili şekilde ortaya koymuştuk. Ancak dediğim dedik anlayışı ile hareket eden Büyükşehir Belediye Başkanı bu konuda hiçbir geri adım atmamış ve su tarifelerine yüklü miktarda zam yapılmasını sağlamıştı. 2018 yılı bütçe kalemlerinin görüşüldüğü son meclis toplantısında su tarifelerine zam yapılması teklifinin ret edilmesi ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı adeta Milleti cezalandırırcasına tavırlar sergilemiş ve 2018 yılı içerisinde birçok hizmetlerin yapılmayacağını ifade etmiştir. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanının ifade ettiği 50 milyonluk yatırım bekler sözüne karşılık, biz inanıyoruz ki 17 ilçenin tamamında yapılmış olan reklam giderlerinin ve açılışlarda yapılan organizasyon giderlerinin biraz kısılması halinde bu miktarın fazlasıyla çıkacak ve planlanmış olan hizmetlerin daha fazlasının yapılacağına inanıyoruz.”

 ‘GEREKİRSE BAKANLIĞA ÇIKARIZ’

Netice itibarı ile bizler AK Parti teşkilatları olarak Millete hizmet etmeme tehdidine karşın bu milletin hizmetlerinin eksik kalmasına asla seyirci kalmayacağız. Zira Büyükşehir Belediyesi Milletin hakkı olan ve yapmaya mecbur olduğu hizmetleri yapmaz, Milletin paralarıyla hizmetler aksar tehdidinde bulunursa, konunun bakanlıklar nezdinde çözülmesi için 5 Milletvekilimiz ile birlikte gereken neyse onu yaparak Milletimizi hizmetlerden mahrum bırakmayacağımızı da değerli Milletimize bildirmek isteriz.”

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim