Misafir
6,0904
5,3351
209,51
ÜYE GİRİŞİ

Barajlar bugün Ankara’da açılıyor

Barajlar bugün Ankara’da açılıyor

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nca hayata geçirilen tam 375 eser bugün Ankara’da açılıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kurdelesini keseceği 7,7 milyar lira değerindeki tesisler arasında Ege bölgesinin ve Manisa’nın kalkınmasında büyük rol oynayacak baraj projeleri de bulunuyor.

HABER MERKEZİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenecek toplu açılış töreni ile 375 dev tesisin kurdelesini kesecek. Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nca hayata geçirilen tesislerin toplam yatırım maliyeti 7,7 milyar lirayı buluyor. Saat 14.00’da başlayacak açılışta Türkiye’nin dört yanına telekonferans sistemi ile canlı bağlantılar da yapılacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açacağı tesisler arasında DSİ 2. Bölge Müdürlüğü’nce İzmir, Manisa ve Uşak illerinde inşa edilen 26 proje de bulunuyor.

EGE’Yİ KALDIRACAK PROJELER AÇILIŞ LİSTESİNDE

Çeşme’nin su sıkıntısını çözecek Karareis ve Salman Barajları. Küçük Menderes Ovası’nda 15 bin 800 dekar araziyi sularayak, üreticiye her yıl 12 milyon lira ek gelir sağlayacak. Ödemiş Aktaş Barajı ve Uşak’ı yepyeni bir çehreye büründüren Dokuzsele Deresi Islah Projesi de Erdoğan’ın açacağı tesisler arasında yer alıyor.

MANİSA’YA 25 MİLYONLUK TESİS

3 ilde inşa edilen 26 projenin toplam maliyeti 386 milyon 050 bin lirayı bulurken;  açılacaklar arasındaki İzmir yatırımı ise 185 milyon lirayı aşıyor. Uşak’ta 161 milyon 350 bin; Manisa’da ise 24 milyon 700 bin lira değerindeki tesis vatandaşın hizmetine sunulmuş olacak. Açılışı yapılacak İzmir Manisa ve Uşak yatırımları arasında en yüksek maliyetli yatırım 84 milyon 600 bin lira ile “ Ödemiş Aktaş Barajı ve Sulaması ilk sırada yer alıyor. Onu 55 milyon 250 bin liralık maliyeti ile Uşak Dokuzsele Deresi Islah Projesi ve 41 milyon 700 bin liralık maliyeti ile Uşak Uzundere Barajı izliyor.

ERDOĞAN’IN AÇACAĞI TESİSLER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Eroğan’ın açacağı tesisler şunlar: İzmir : Karaburun Karareis Barajı, Ödemiş Aktaş Barajı, Bergama Karalar Barajı, Karaburun Salman Barajı, Bergama Çamtepe Barajı, Kemalpaşa Yukarı Kızılca Göleti, Bergama Bayramcılar Göleti, Ödemiş Aktaş Barajı Sulaması, Bergama Karalar Barajı Sulaması, Bergama Bayramcılar Göleti Sulaması, Bayındır Yusuflu Arpacılar Deresi Taşkın Koruma Projesi, Tire Sarılar Mahallesi Künk Deresi Taşkın Koruma Projesi.

Manisa: Demirci Ayvaalanı Barajı, Demirci Ayvaalanı Barajı Sulaması, Akhisar Selçikli Mahallesi Köyiçi Deresi Taşkın Koruma Projesi, Sarıgöl Bahadırlar ve Güneydamları Mahalleleri Karal Dere Taşkın Koruma Projesi 2. Kısım

Uşak: Merkez Uzundere Barajı, Merkez Kocadere Barajı, Merkez Selvioğlu Göleti, Merkez Eskisaray Göleti, Merkez Selvioğlu Göleti Sulaması, Merkez Dokuzsele Deresi Islah Projesi, Karahallı İlçe Merkezi Boyalı Dere Yankolu Taşkın Koruma Projesi, Merkez Bölme Deresi, Taşkın Koruma Projesi 2. Kısım, Merkez Bozkuş, İkisaray,Kılcan Köyleri ve Uşak Havaalanı Taşkın Koruma Projesi 1. Kısım,  Uşak Merkez Yeşildere Köyü Taşkın Koruma Projesi

 

 

 

 

 

 

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim