Misafir
6,0904
5,3351
209,51
ÜYE GİRİŞİ

İş dünyası yüksek kira fiyatlarından şikayetçi

İş dünyası yüksek kira fiyatlarından şikayetçi

Manisa Girişimciler Derneği Başkanı Ayberk Aloğlu, Manisa’daki iş yeri kiralarının yüksek olmasını eleştirerek, yüksek fiyatların sadece kiracıya değil, işyerlerinin kapanmasından dolayı işsizliğe de neden olduğunu dile getirdi.

HABER MERKEZİ

Manisa Girişimciler Derneği (MAGİDER) Başkanı Ayberk Aloğlu, iş dünyasının en büyük sorunlarından biri olan iş yeri kiralarının yüksek olmasına değindi.

‘ALAN DA SATAN DA MEMNUN DEĞİL!’

Ülkemizdeki ve şehrimizdeki işyeri kiralarının ticaretle uğraşan her kesimin ağır bir yükü haline dönüştüğünü vurgulayan Aloğlu “Eskiden ticaretin ve masrafın bir bölümü olan kiralar şimdileri kazancın tümüne evrilmiş durumda. Kurumun ya da şahsın ticari hayatını sürdürme çabası ve çaresizliği kapatıp gitmesine engel olurken her gün biraz daha ya zarar etmesine ya da iş hayatından soğumasına sebep oluyor. Bu görüşlerimi hem kirada dükkânı olan mal sahibi hem de kiracı olarak dillendiriyorum. Kiralardaki yüksek rakamlar sadece kiracıya zarar vermiyor. Kapanan binlerce kepenk yüzünden binlerce kişi işsiz kalıyor. İstihdamda büyük kayıplara sebep olurken aynı zamanda kiradan dolayı yansıtılan birim maliyet üreticinin de cebini yakıyor, azalmış olan alım gücünü imkansız hale sokuyor. Ödeme gücündeki yetersizlik arttıkça devlette vergi toplamada aksaklık yaşıyor. Doğal olarak alanda satanda memnun kalmıyor. Bundan da en çok zararı ekonominin direği olan esnaf, sanatkar ve orta gelirli aileler oluyor. Sonuç olarak işyeri sahiplerinin mevcut sıkıntıyı görememesi, yeni girişimcileri ve mevcut mükellefleri ticari hayattan uzaklaştırıyor”Diye konuştu.

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim