Misafir
6,0836
5,3289
209,09
ÜYE GİRİŞİ

Çareyi su panolarını kilitlemekte buldular

Çareyi su panolarını kilitlemekte buldular

Manisa Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (MASKİ) 10 yılı doldurmamış su sayaçlarını sökerek, yerlerine kartlı su sayaçlarını takmasıyla, Manisalılar sayaçlarının değiştirilmemesi için su sayaç panolarına kilit takıyor.

HABER MERKEZİ

Manisa Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (MASKİ), 10 yılı doldurmamış su sayaçlarını sökerek, kartlı su sayaçlarıyla değiştiriyor. Manisa’nın Şehzadeler ilçesi Peker Mahallesi’nde ikamet eden Ali Sidal, ‘MASKİ, Yargıtay’a rağmen kartlı su sayacı uygulamasını sürdürüyor. Su sayaçlarımızı değiştirmemeleri için çareyi, su sayaç panolarımıza kilit vurmakta bulduk’ şeklinde konuştu.

‘YAŞADIĞIMIZ TAM BİR EZİYET’

‘Manisa Büyükşehir Belediyesi, karlı su sayacı uygulamasıyla vatandaşa olumlu yönde değil, olumsuz yönde hizmet veriyor’ diyen Sidal, ‘Yaşadığımız tam bir eziyet. Kendi su sayacımızı kilitli tutmak zorunda kalıyoruz’ dedi. 10 yılı doldurmayan su sayaçlarının değiştirilmemesi yönünde Türkiye çapında mahkeme ararı bulunduğunun altını çizen Sidal,  Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin, mahkeme kararlarını uygulamadığını ileri sürdü. Sidal, ’10 yılı doldurmamış sayaçlarımız, kartlı sayaçlarla değiştirildikten sonra daire başkanının yanına gidip, yaptıklarının hukuken suç olduğunu anlattım. Bana mahkemeye gitmem gerektiği söylendi’ dedi. Mahkemeye gitmesi söylenilen Sidal, ‘Halihazırda var olan mahkeme kararları mevcut, zaten o kararları da uygulamayıp sayaçları değiştiriyorlar, hukuka uymuyorlar’ diye konuştu. ‘Meclis üyelerine buradan sesleniyorum; aldıkları bu kararla Manisa’ya hizmet veriyoruz diye hiç vicdanlarına sordular mı?’ diyen Sidal, ‘Burada oturan yaşlı insanları süründürüyorlar. Para kazanmak için bir başkasının canını mı yakmak lazım?’ diye de ekledi. ‘Para kazanmak adına hukuku hiçe sayıyorlar’ şeklinde konuşan Sidal, mağdur durumdaki Manisalılara devletin bir an önce müdahale etmesini beklediğini vurguladı.

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim