Misafir
6,0836
5,3289
209,09
ÜYE GİRİŞİ

Vatandaş trafikten men

Vatandaş trafikten men

Zorunlu trafik sigortasındaki fiyatlar araç sahiplerini zorlamaya devam ederken sigortasız araçlar trafik ekipleri tarafından bağlanarak trafikten men edilirken son 1 ay içerisinde Manisa’da men edilen araç sayısı 2 bin 514’e yükseldi.

TUNAY AKTAŞ

Son yıllarda sigorta poliçeleri, akaryakıt fiyatları ve vergilerdeki artışla darbe üstüne darbe yiyen araç sahipleri zorunlu trafik sigortasını da yaptıramaz hale gelirken araçları ise trafikten men ediliyor.  Manisa’da yapılan trafik denetlemelerinde polisler tarafından aracı bağlanan kişi sayısı da her geçen gün yükselmeye devam ediyor. 2017 başlarında aylık ortalama 1200 olan trafikten men edilen araç sayısı yıl sonuna doğru ortalama 3 bine yaklaştı. Trafik ekipleri tarafından bağlanarak trafikten men edilen araç sayısı Ocak’ta 1209’a, Haziran’da 1530’a, Ekim’de ise 2 bin 514’e yükseldi.

EKİM’DE 5.5 MİLYONLUK CEZA KESİLDİ

Ekim ayında il genelinde yapılan uygulamalarda 78 bin 172 adet araç denetlenirken yapılan bu denetimlerde;  Araç sürücüleri ve plakalarına Karayolları Trafik Kanunu’na göre 20 bin 733 adet, yalnızca araç sürücüsüne 8 bin 27 adet ceza kesildi. Bu cezai işlemlerin parasal olarak karşılığı ise 5 milyon 507 bin TL. Ayrıca trafik uygulamalarında 241 sürücünün sürücü belgesi geçici olarak el konuldu.

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim