Misafir
6,0479
5,3
213,24
ÜYE GİRİŞİ

‘Asker zehirlenmeleri araştırılsın’ önergesi reddedildi

‘Asker zehirlenmeleri araştırılsın’ önergesi reddedildi

Askeri kışlalarda gerçekleşen zehirlenmelerin araştırılması için, CHP Manisa Milletvekili Dr. Tur Yıldız Biçer ve CHP’li Milletvekilleri, meclise araştırma önergesi sundu. ‘Kışlalarda Yaşanan Zehirlenmelerin Araştırılması’ önergesi, AKP oylarıyla reddedildi.

HABER MERKEZİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manisa Milletvekili Dr. Tur Yıldız Biçer ve CHP’li Milletvekillerinin imzasıyla, ‘Kışlalarda Yaşanan Zehirlenmelerin Araştırılması’ amacıyla meclise verilen araştırma önergesi, AKP oylarıyla reddedildi. Sunulan önergenin reddedilmesi hakkında konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Milletvekili Dr. Tur Yıldız Biçer, ‘Milli Savunma Bakanlığı’na yemek hizmeti veren Eren tabldot, küpesiz hayvan toplayıp, usule aykırı şekilde hayvan kesimi yaptığı, sahte kesim raporu, sahte veteriner raporu ve sahte dezenfeksiyon raporu düzenlediği için cezalandırıldı. Teminatına el kondu. İhalesi iptal edildi’ dedi.

‘ÖNERGEYİ REDDEDENLER DE SUÇLUDUR!’

Biçer, ‘Rota Yemekçilik, 2013 yılında kurulup, sadece 4 yılda, sermayesini 70 kat büyüten, bu kadar vukuata rağmen devletten iş alabilmeyi sürdürmüş, sırtının AKP iktidarına dayamış bir şirkettir’ diye savundu. Manisa’daki zehirlenmelerden sonra tüm askerler adına konuyu yargıya taşıdığını ifade eden Biçer, Milli Savunma Bakanlığı ve şirket ortakları dahil, imzası bulunan herkesin yargılanması gerektiğini düşündüğünü söyledi. Biçer, anlattıklarını duyan ama sessiz kalan herkesin ve sorularına yanıt vermeyen meclisin de zehirlenmelerden sorumlu olduğunun altını çizdi. ROTA’nın bir yemek şirketi değil ‘suç örgütü’ olduğuna işaret eden Biçer, sundukları önergeye ‘hayır’ oyu verenlerin de bu suç örgütünü desteklediğini iddia etti.

 

 

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim