Misafir
6,0479
5,3
213,24
ÜYE GİRİŞİ

AK Partililer Ergün’e inanıyor

AK Partililer Ergün’e inanıyor

Suya yeni yılda getirilmek istenen zam konusunda açıklama yapan AK Partiler, “Sorunların Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından inceleneceğine, Sayın Cengiz Ergün'ün konuyla ilgilenip, çözümler üretip vatandaşlarımızın mağduriyetinin ortadan kaldırılacağına inanıyoruz"dedi.

HABER MERKEZİ

AK Parti Grup Başkanvekili ve Gölmarmara Belediye Başkanı Kamil Öz, Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene ve AK Parti Manisa İl Başkan Yardımcısı Özkan Satılmış, il başkanlığı binasında, Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından suya yapılan yüzde 10 zam ilgili basın açıklaması yaptı. AK Parti Grup Başkanvekili ve Gölmarmara Belediye Başkanı Kamil Öz, “AK Parti grubu olarak, halkın temel sıkıntı ve temel çözüm bekleyen, sorun olduğunu düşünüyor, bu konuda mecliste üzerimize düşeni yaptığımıza inanıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Cengiz Ergün'ün de konuyla ilgilenip gereğini yapmasını, konuya çözümsel yaklaşmasını bekliyoruz. Vatandaşların harcamaları arasında ilk sırayı alan ve kalem tutan bu giderlerin en aza indirgenmesi konusunda hassasiyetli olduğumuzu belirtmekteyiz. Suya zam yapılmaması, hatta bu konuda İstanbul, Bursa ve Balıkesir Büyükşehir Belediyelerinde olduğu gibi indirim uygulanması, kartlı sayaçlarda yüzde 10 değil, yüzde 20 indirime gidilerek kartlı sayaç sisteminin cazibeli hale getirilmesi, mevcut su saati sisteminden, kartlı sayaç sistemine geçerken halkın haberdar edilmesi, bilgilendirilmesi, kartlı sayaç uygulamasına geçilmesinin zorunlu olmadığının belirtilmesi, halkın bu uygulamaya mecburi gibi gösterilmemesi gerektiğine inanıyoruz. Buna bağlı olarak bu konuyla ilgili vatandaşın Tüketici Mahkemelerine başvurularının azalacağını böylelikle Büyükşehir Belediyesi ile vatandaşın arasındaki sıkıntıların aza indirgeneceğini vatandaşın kartlı sayaç sistemine, ılımlı bakmasını sağlayacağı düşüncesindeyiz" dedi.

“ATIK SU FİYATLARI AYNI KALSIN”

Atık su fiyatlarının aynı oranda bırakılmasını isteyen Kamil Öz, “Köy ve kırsal alanlarda su tarifesini mesken başına tüketilen su miktarının belli bir oranı geçtikten sonra inşaat tarifesi uygulanarak 13 kat fazlası olarak faturalandığını görüyoruz. Kırsal mahallelerdeki vatandaşımızın bundan mağdur olduğunu bu ay yapılan MASKİ Genel Kurulu'nda dile getirdiğimizde Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün bu konuyla ilgili bilgisi olmadığını, bunun böyle söylemlerle değil belgelerle konuşulması gerektiğini, bu konuyu inceleyeceklerini söyledi. Biz AK Parti grubu olarak bu ve bunun gibi sıraladığımız sorunların Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından inceleneceğine, Sayın Cengiz Ergün'ün konuyla ilgilenip, çözümler üretip vatandaşlarımızın mağduriyetinin ortadan kaldırılacağına inanıyoruz" açıklamasını yaptı.

“VATANDAŞ BİZDEN ALACAKLI”

Su da en önemli olan girdilerden bir tanesi olan enerji girdisi olduğunu belirten Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene ise, "Yani elektrik fiyatları 2017 yılı içerisinde Türkiye genelinde hiç artış göstermedi. 2016 yılındaki elektrik fiyatlarıyla halen biz enerji kullanmaya devam ediyoruz. Ve bugüne kadar da açıklanmış bir zam beklentisi yok. Bu konuda açıklamaları enerji piyasası düzenleme kurulu yapıyor. Ve şu ana kadar da zamma yönelik bir açıklama Türkiye genelinde yapılmış değil. Biz 2016'da, 2017 yılının tarifelerini belirlerken meclis üyeleri olarak bir zam beklentisiyle hareket ettik. Enerji fiyatlarının artacağını ön gördük ve bu artış öngörümüzü de su tarifelerine yansıttık. Yani suya bir zam yaptık. Fakat gördük ki bir yıl boyunca elektrik fiyatlarında bir artış gerçekleşmedi. Dolayısıyla vatandaş bizden alacaklı. Halkın üzerimizde bir yıllık alacağı var. Biz de o hakkı onlara teslim edebiliriz diye düşünüyoruz. AK Parti grubu olarak bu bizim ortak kanaatimizdir. Dolayısıyla bir takım başka giderlerden de tasarruf etmek suretiyle elde edilebilecek kazanımla bu kazanç vatandaşa rahatlıkla yansıtılabilir” diye konuştu.

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim