Misafir
6,0479
5,3
213,24
ÜYE GİRİŞİ

Mobilya sektörüne güçlü yönetim

Mobilya sektörüne güçlü yönetim

Seçimli Olağan Genel Kurula hazırlanan Manisa Marangozlar Odası’nda başkanlığın en güçlü adayı olarak gösterilen Sedat Ergin, seçim öncesi ilk yönetim kurulu toplantısını yaptı. Ergin toplantıda, 9 proje hakkında bilgi verdi.

TUNAY AKTAŞ

Manisa Marangozlar Odası’nın 10 Ocak’ta Olağan Genel Kurulu gerçekleşecek. Genel kurulda başkanlığa en yakın aday olarak gösterilen Sedat Ergin, yönetim kuruluyla ilk toplantısını gerçekleştirdi. Güçlü bir kadro oluşturduklarını belirten Ergin, projeler ve seçim sürecine yönelik açıklamalarda bulundu. Üyelerin neredeyse tamamına ulaştıklarını söyleyen Ergin, “Arkadaşlarımızın soruları oldu ve o soruları cevaplandırdık. Çeşitli konularda istişareler yaptık. Belirlediğimiz projelerle ilgili çalışmalar yaptık. Bundan sonra aday yönetim kuruluyla birlikte üyelere kalabalık ziyaretler gerçekleştireceğiz. Yeni yapılması planlanan sanayi yeriyle ilgili bizlere çok soru soruluyor. Önümüzdeki yıl temel atılacağı söyleniyor. Biz bunun takipçisi olacağız. Üyelerimizin buradan ekonomik olarak en iyi koşullarda yer alması için en iyi biz takip edeceğiz diyoruz. Particilik yapmayacağız. Hepimizin bir partisi var ama buraya gelirken partimizi ceketimizin cebine koyup geliyoruz. Burada mobilyacı esnafına yapabileceğimiz ne varsa onu yapacağız. Esnafın kazanmasıyla biz de kazanacağız. Hepimiz aynı meslekten geliyoruz. Sıkıntılarımız ortak” ifadelerini kullandı.

“ÜYELERİMİZ İÇİN 9 PROJE BELİRLEDİK”

Projelerini anlatan Ergin, “Seçildikten sonra yapmak için yola koyulacak konularımız var. Üyelerimizin sıkıntılarının çözümü noktasında müşteri ve resmi kurumlar arasında tercüman olup çözüme kavuşturmak istiyoruz. Yine üyelerimizin gelişimi noktasında yurt dışı ve içi fuarlar için KOSGEP desteği sağlamak. KOSGEP’le görüştüm. Fuara harcanan otel, uçak, yemek ve taksi paralarının yüzde 60’ını karşılıyor. Birde ürün yapan ve bunu fuarda sergilemek isteyen üyelere destek olacağız”dedi.

“TÜM İHALELERİ ÜYELERE İLETECEĞİZ”

Ergin, “Üyelerimizin imal ettiği ürünlerin müşteriye teslimi noktasında yük asansörünü odaya kazandırmak veya kiralamak istiyoruz. Belediyeye ait olan fuar alanını kullanmak için gerekli çalışmaları yürüteceğiz. Bununla ilgili Büyükşehirle görüşmeler gerçekleştirdik. Manisa ve çevre illerde gerçekleşen tüm ihaleler hakkında üyelerimizi bilgilendireceğiz. İsteyenlere bu konuda danışmanlık yapacağız. Bu ihalelere tekliflerle hazırlanacaklar”diye konuştu.

“MARANGOZLAR DÜNYANIN GERİSİNDE KALMAYACAK”

Marangozların dünyanın gerisinde kalmaması için çalışmalar yürüteceklerini belirten Ergin, şöyle devam etti “Marangozlar arasında bir dostluk ortamı olması için kültürel ve sosyal geziler düzenlemek istiyoruz. Bizim bu çalışmaları mutlaka yapmamız gerekiyor. Gelişen mimari, yaklaşım ve teknoloji karşısında esnafımızın geride kalmaması için Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Elginkan ve diğer kurumlardan kurslar alacağız. Bunun görüşmelerini yaptık. Bir başka çalışmamızla sanayide güvenlik kameralarıyla güvenliği sağlayacağız. Birde oda üyelerimize yetki belgesi sağlayarak kaçak çalışanların önüne geçip üyelerimizin haklarını korumak istiyoruz.”

 

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim