Misafir
6,0479
5,3
213,24
ÜYE GİRİŞİ

Gökhan artık sokakta yaşamayacak

Gökhan artık sokakta yaşamayacak

Son iki senedir sokakta yaşam savaşı veren ve tek isteği bir iş olan Gökhan Bürelli’nin dramına kurumlar kayıtsız kalmadı. Manisa İş-Kur İl Müdürlüğü işletmelerle görüşerek istihdam sözü alırken, Yunusemre Belediyesi de engelli gence bir ev kiralayarak barınma sorununu çözecek.
 

İHA-Son iki yıldır sokaklarda yaşam mücadelesi veren 28 yaşındaki engelli Gökhan Bürelli’nin dramının İHA tarafından gündeme getirilmesinin ardından engelli genç için İş-Kur ve Yunusemre Belediyesi harekete geçti. 

İŞ SÖZÜ ALDI

İHA tarafından ‘Sokakta kaldı, köprü altı ve trenleri kendine ev yaptı’ başlığıyla yayınlanan haber sonrası işsiz ve evsiz Gökhan Bürelli’nin dramına kayıtsız kalmayan kurumlar harekete geçti. Manisa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Sinan Aktaş, söz konusu haberin hemen ardından Bürelli ile iletişime geçerek, kurumda ağırladı. Aktaş, Bürelli’nin işsizlik sorununun çözümü için ivedi olarak işletmelerle görüşmesini sağlayarak, istihdam sözü aldı. Aktaş, konunun yakinen takipçisi olacağını belirterek, Bürelli’nin sorunlarını dinledi. Barınma sorununu Yunusemre Belediyesi, Sosyal Hizmetler Müdürü Mustafa Süzer’e aktarması sonucunda Süzer, Gökhan Bürelli’ye sahip çıkacaklarını kısa süreliğine otelde ağırlayacaklarını ve sonrasında ev kiralayıp mefruşatını temin edeceklerini dile getirdi.
Aktaş, vatandaşlardan bu durumda olan kişilerin derhal kuruma bildirilmesini talep ederek, İş-Kur olarak söz konusu vatandaşlar için İşbaşı Eğitim Programı ve Mesleki Eğitim Kurslarına katılımlarını sağlayarak, iş temini konusunda yardımcı olacaklarını açıkladı.
BARINMA VE EŞYALAR YUNUSEMRE’DEN

Yunusemre Belediyesi de, çeşitli nedenlerle sokakta yaşamak zorunda kalan Gökhan Bürelli’ye sahip çıktı. Gencin iş sahibi olmasına ön ayak olan Yunusemre Belediyesi, Bürelli’nin barınma ve eşya ihtiyacını karşılama sözü verdi.

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim