Misafir
6,0479
5,3
213,24
ÜYE GİRİŞİ

FIFA Avukatı Kesebir: “Makukula dosyasını bana bırakın!”

Ankaragücü’nde birçok FIFA dosyasını çözüme kavuşturan Avukat Erdal Kesebir, Makukula’nın avukatı Alexis Rutman’la çok iyi dost olduğunu söyledi ve ekledi:

 

“Makukula dosyasını

bana bırakın!”

 

FIFA Avukatı Kesebir:

“Bana yetki versinler”

 

ÖZEL HABER: MUSTAFA TATLI

Makukula’ya olan borç nedeniyle FIFA’dan gelen eksi 6 puan cezası ile sarsılan Grandmedical Manisaspor’da, söz konusu ceza geri döndürülmeye çalışılıyor. Bilindiği gibi, FIFA, Türkiye Futbol Federasyonu’na gönderdiği yazıda, “eksi 6 puan cezasını uygula!” demişti. Ancak Manisaspor, TFF’den ek süre istemişti. Şu ana kadar sorun çözülmüş değil. Söz konusu eksi 6 haberi, ülkede geniş yankı uyandırırken, Ankaragücü’nde birçok FIFA dosyasını çözüme kavuşturan Avukat Erdal Kesebir, gazetemize önemli açıklamalarda bulundu. Kesebir, Makukula’nın Avukatı Alexis Rutman’la çok iyi bir dost olduğunu belirterek, kendisine yetki verilmesi halinde puan silmenin önüne geçebileceklerini söyledi.

“MANİSASPOR’UN CEZA ALACAĞINI ALEXİS’TEN ÖĞRENDİM”

Kesebir, Manisaspor’un eksi 6 puan cezası alacağını meslektaşı Alexis’ten öğrendiğini ifade ederek, “Makukula’nın avukatı Alexis Rutman Fransız bir avukattır. Fenerbahçeli Kjaer’in avukatıdır. Kajer’in sözleşmesini beraber yaptık. Alexis, benim dostumdur. Canımdır, ciğerimdir. Manisaspor’un ceza alacağını ondan öğrendim. Yıllardır FIFA Avukatıyım. Sadece spor hukukuna bakıyorum. Ankaragücü’nün de 2012 yılından bu yana avukatıyım. Ankaragücü, Manisaspor’dan daha zor durumdayken, başkan Mehmet Yiğiner ile birlikte 36 dosyayı yapılandırdık” dedi.

“BU DOSYALAR BANA EMANET EDİLSEYDİ, HİÇBİR CEZA GELMEZDİ”

Cezanın dönüp dönmeyeceği ile ilgili sorumuza yanıt veren Kesebir, “Alexis bir Türk avukat olsaydı, dönmesi daha kolaylaşırdı. Elazığspor, Türk avukat olduğu için döndürdü. Elazığspor ile Bilica’nın avukatları Türk’tü. İkisi de oturup anlaştılar. Yabancıya bunu anlatamazsınız. Dünyanın her yerinde avukat arkadaşım var.  Beni Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner’e sorun. Şu dosyayı bana bırakın. 2.5 yıldan bu yana bu dosyaları istiyorum. Manisaspor bu dosyaları bana emanet etseydi, hiçbir ceza almazdı” diye konuştu.

“ALEXİS’İN YAPABİLECEĞİ BİR ŞEY VARSA BENİ DİNLER”

Durumun ne olacağını kendisinin de bilmediğinin altını çizen Kesebir, “Alexis’in elinde yapabilecek bir şeyler varsa onu yüzde yüz yapar. Bana desinler ki ‘devreye gir, bir hafta beklettir’ beklettiririm. Beni dinler. Ancak bana, ‘Erdal ben gönderdim, ceza benim elimden çıktı, yapabilecek bir şey yok’ derse benim yapabileceğim bir şey olmaz. Bana yetki verilmeden kendisiyle görüşemem. Bu dava için bana vekalet versinler. Düzeltme şansımız varsa hiç de ceza aldırmam. Yeter ki dosyaları göreyim. Denizlispor’a, Karşıyaka’ya, Kartalspor’a yardımcı oldum. İnanın, boşu boşuna alınan cezalar bunlar. Manisaspor hem cezayı alacak hem de parayı ödeyecek” dedi.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim