Misafir
6,6145
5,769
229,51
ÜYE GİRİŞİ

Tribündeki rekabet elektrikli otobüse yansıdı

Manisaspor, Akhisarspor ve Turgutluspor taraftarları, tribündeki rekabeti, elektrikli otobüslerin renginin belirlenmesi anketine yansıttı.

 

RENKLERİN SAVAŞI!

Tribündeki rekabet

elektrikli otobüse yansıdı

 

ÖZEL HABER: MUSTAFA TATLI

Manisa’da profesyonel liglerde mücadele eden temsilcilerimizden Manisaspor, Akhisarspor ve Turgutluspor taraftarları, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin ‘çevre dostu elektrikli otobüslerin rengini Manisalılar belirliyor!’ anketinde büyük rekabete girdi. Sahada ve tribünde zaten büyük yarış içerisinde olan üç temsilcimizin taraftar grupları, otobüs renklerinin kendi takımlarının renklerinin olması için yoğun çaba sarf ediyorlar.

MANİSASPOR VE TURGUTLUSPOR “KIRMIZI” DİYOR, AKHİSARSPOR “YEŞİL”

http://www.manisa.bel.tr adresinde gerçekleşen ankette, Kırmızı-Sarı-Mavi-Yeşil renkleri seçenek olarak sunulurken, bu renkler, ortaya ilginç bir rekabeti doğurdu. Manisasporlu taraftarlar, Siyah-Beyaz renk seçeneği olmadığı için formada alternatif renk olarak kullandığı ‘Kırmızı’nın seçilmesini isterken, Turgutlusporlu taraftarlar da aynı görüşte. ‘Kırmızı’ renkli otobüslerin takımlarının rengi olan Kırmızı-Siyah’a bürüneceğine inanan Turgutlusporlu taraftarlar, ilçedeki vatandaşlardan da destek istedi. Akhisarsporlu taraftarlar da otobüs rengi için ‘Yeşil’in seçilmesini istiyor. Yeşil-Siyahlı taraftarlar, sosyal medyada yaptıkları paylaşımlarla bu konuya ilgi gösterilmesi gerektiğine dikkat çektiler.

ESKİŞEHİRSPORLU TARAFTARLAR DA KATILDI

Ankete Manisa ile ilgisi olmayan kulüp taraftarlarının da katılması dikkat çekici. Kırmızı-Siyah renkleri bulunan Eskişehirsporlu taraftarların da otobüsün ‘Kırmızı’ rengi olması için oylamaya katılması, olayın boyutlarını gözler önüne serdi.

ANKETTE KIRMIZI RENK ÖNDE GİDİYOR

Ankette kırmızı renkli otobüs, yüzde 51,74’le lider durumda, ikinci sırada yüzde 35,03’le yeşil renkli otobüs yer alırken, üçüncü sırada yüzde 9,14 ile mavi renkli otobüs, dördüncü sırada ise yüzde 4,09’la sarı renkli otobüs yer alıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Halkımız hangi rengi tercih ederse, yeni otobüslerimiz o renk olacak. Otobüslerin rengini halkımızın tercihine bırakıyoruz. Çıkacak anket sonuçlarına göre rengi belirlenecek olan elektrikli otobüslerimiz, 2018 yılı içerisinde Manisa caddelerinde halkımızın hizmetine sunulacak” demişti.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim