Misafir
6,0501
5,3194
213,59
ÜYE GİRİŞİ

Gençler ‘Hayır’ demesini öğrendi

Gençler ‘Hayır’ demesini öğrendi

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Bağımsız Gençler Mektebi ve İçişleri Bakanlığı öncülüğünde Kendine İyi Bak Projesi’nin gençleri bir araya geldi. Gençlere iletişim ve hayır diyebilme konularında seminer verildi

HABER MERKEZİ

Manisa Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'nün destekleri ile yürütülmekte olan projelere dahil olan gençlere İletişim ve Hayır Diyebilme konularında seminer verildi. Gençleri zararlı alışkanlıklardan uzak tutabilmek amacı ile Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı, Yunusemre Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, Maltaspor Kulübü, Yeşilay, Türkiye Dağcılık Federasyonu İl Temsilciliği ortaklığında Makedonya Göçmenleri Kültürünü Yaşatma ve Dayanışma Derneği ile 1975 Maltaspor Kulübü tarafından yürütülen projelerde toplam 100 gencin doğrudan sosyal ortamlarında ki akranlarının ise dolaylı olarak projenin hedeflerinden faydalanmaları bekleniyor.

FAALİYETLER YIL BOYUNCA SÜRECEK

Proje kapsamında düzenli sportif faaliyetlere ve halk oyunlarına katılan gençlere Kasım ayı faaliyetleri kapsamında Psikolog Emine Sinanoğlu ve Psikolog Yeliz Şenver İletişim ve Hayır Diyebilme Becerileri konularında seminer verdiler. Faaliyet hakkında Psikolog Emine Sinanoğlu ve Psikolog Şenver "Kendimizi ifade etmenin ve karşımızdakini anlayabilmenin en temel ihtiyaçlarımızdan olduğu göz ardı edilemez. Bu nedenle dinleme ve kendimizi anlatabilme becerilerimizin gelişmesi gerekmektedir. Bunun en güzel yolu da kendimizi tanımaktan geçer. Sadece kendimizi düşünerek sergilediğimiz davranışların karşımızdaki üzerindeki etkilerini deneyimleyebilmek aslında o davranışlardan vazgeçebilmenin en güzel yoludur. Kasım ayı faaliyet planı içerisinde düzenlediğimiz seminerde katılımcı gençlerimize interaktif bir ortamda deneyimlerini paylaşma ve yeni deneyimler yaşayarak iletişim becerilerini geliştirme ve hayır diyebilme konularında kendilerini geliştirme imkanı sunmayı hedefledik" şekilde değerlendirme de bulundular. Projenin kültürel, sosyal ve sportif alanlardaki faaliyetleri bir yıl boyunca devam edecek.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim