Misafir
6,051
5,3258
213,62
ÜYE GİRİŞİ

Bürokratlar askerler ve öğrenciler çöp topladı

Bürokratlar askerler ve öğrenciler çöp topladı

Öğrenci, asker ve bürokratlardan oluşan yaklaşık 800 kişi, Spil Dağı Milli Parkı'nda çöp topladı. Kendisi de çöp toplayan Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, “İnsanların doğayı kirletmesine anlam veremiyorum” dedi.

TUNAY AKTAŞ

Spil Dağı Milli Parkı'nda Gençlik Spor İl Müdürlüğü,  Milli Eğitim Müdürlüğü, Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü,  Manisa Büyükşehir Belediyesi,  Yunusemre ve Şehzadeler ilçe belediyeleri ve Kredi  Yurtlar Kurumu işbirliği ile çevre temizliği yapıldı. Sporcular, Kredi  Yurtlar Kurumu'nda kalan öğrenciler ve askerlerden oluşan yaklaşık 800 kişilik grup, çöp torbalarını alıp, Spil Dağı Milli Parkı'nı temizledi. Yol kenarlarında atılan içki şişeleri, poşetler ve birçok çöp tek tek toplandı. Milli Park'ın birçok yerinin çöp yığınlarıyla dolması öğrencilerin de tepkisini çekti. Öğrenciler, doğanın korunması gerektiğini belirterek, herkesi duyarlı olmaya davet etti.

"KARŞILAŞTIĞIM MANZARA SÜRPRİZ OLMADI "

Spil Dağı Milli Parkı'nda piknik yapan kişilerin bıraktıkları çöplerden oluşan manzara da yürekleri burktu. Vali  Mustafa Hakan Güvençer ise öğrencilerle birlikte çöp topladı. İnsanların doğaya daha saygılı olması gerektiğine dikkat çeken Güvençer, çöpleri görünce üzüldüğünü belirtti. Güvençer, "Karşılaştığım manzara sürpriz olmadı. Hem çevre duyarlılığını artırmak hem de Manisalıları da harekete geçirmek için böyle bir kampanyanın ilk adımını attık. Aslında bu iş kirletmemekten geçiyor. Bu tür kirlenmeler meydana geldiğinde  Manisa'daki sivil toplum kuruluşları ilk adımı atmalıdır. Ama  Türkiye'de pek çok hususta devlet ilk adımı atıyor. Biz bugün bu öncülüğü yaptık. Bu manzara beni üzdü. Ama bu  Türkiye gerçeği maalesef. Ama bu bize asla yakışmıyor. Meslek hayatımın başından beri  Türkiye'de karşılaştığımız pek çok olumsuzluğa yorum getirebiliyorum. Ama bu çevreye karşı duyarsızlık, çevre kirliliği konusunda bu işin bir mazereti yok, anlaşılabilirliği yok. Keşke biz bugün bir piknik yapsaydık. Kendi insanlarımızın attıkları çöpleri toplamak gibi bir kampanyaya 2017 yılında hiç ihtiyacımız olmasaydı. Ama kayıtsız kalamıyoruz" ifadelerini kullandı. Etkinlikte toplanan çöpler, çöp torbalarına koyularak traktörlere yüklendi.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim