Misafir
6,6145
5,769
229,51
ÜYE GİRİŞİ

Sipil Teknoloji’nin açılışı gerçekleşti

Sipil Teknoloji’nin açılışı gerçekleşti

Sipil Gruop bünyesinde kurulan 1,5 milyon lira sermayeli Sipil Teknoloji’nin açılışı üniversite Teknokent’te yapıldı. Açılışta konuşan Sipil Group Başkanı Hakkı Bayraktar, gelişmiş ülkeler arasında özlenen yere ulaşmak amacıyla hareket ettiklerini söyledi.

HABER MERKEZİ

İnşaat, plastik, çelik ve enerji alanlarındaki şirketleriyle 33 yıldır Manisa merkezli olarak faaliyetlerini sürdüren Sipil Group, “Katma Değerli Üretim Dönüşümü” yol haritası kapsamındaki en önemli yatırımı ile portföyüne yeni bir şirket daha ekledi. Sipil Teknoloji, Sipil Group şirketlerinin gelecek yıllarda müşterilerine sağlayacağı ürün ve hizmetlerin tüm altyapı teknolojilerini geliştirmek üzere açıldı.  Sipil Teknoloji A.Ş. 1 Haziran 2017 tescil tarihiyle Sipil Group’un yüzde 100 hisseli iştiraki olarak, 1.5 milyon TL ödenmiş sermaye ile teknoloji ve ürün geliştirme faaliyetlerini yürütmek üzere Manisa Celal Bayar Üniversitesi Muradiye Yerleşkesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Teknokent) içerisinde kuruldu.

“SİPİL TEKNOLOJİ ÖNEMLİ BİR ADIMDIR”

Açılışta konuşan Sipil Group Başkan Yardımcısı Hasan Okyar Bayraktar, “Dünya’daki akıllı ürün ve Sanayi 4.0 dönüşümü, yalnızca imalat yapan firmaların her gün daha rekabetçi pazar koşullarına tabi olacağını açıkça gösteriyor. Bu nedenle Sipil Group olarak 10 yıllık ‘Katma Değerli Üretim Dönüşümü’ stratejimiz kapsamında; ‘yetkin insan kaynağına yatırım yaparak patent ve faydalı modellerle desteklediğimiz ürün ve hizmetler geliştirme’ vizyonuna sahip Sipil Teknoloji’nin kuruluşu önemli bir adımdır” diyerek bu yatırımın Sipil Group için önemini bildirdi.

“ÜLKEMİZİN İHRACATINA KATKI SUNMAK İSTİYORUZ”

Bu yatırımın ülkemiz için de önemine değinen Sipil Group Başkanı Hakkı Bayraktar, “Gelişmiş ülkelerin ihracat ortalaması kilogram başına 5 USD civarındadır. Ülkemizde ise bu rakam henüz 1.37 USD mertebesindedir. Ülkemizin ve hepimizin ortak arzusu olan gelişmiş ülkeler arasında özlediğimiz yere ulaşmasının yolu ihracatımız içinde katma değeri yüksek ürünlerin miktarını arttırmaktan geçmektedir. Amacımız Sipil Group’un yüksek katma değer içeren ve değer yaratan üretim yeteneğini daha da geliştirerek; sürdürülebilir istihdam yaratmak, uluslararası pazarlardaki rekabet gücümüzü arttırmak ve ülkemizin ihracatına katkıda bulunmaktır” dedi.

“AKILLI ELEKTRİK SÜPÜRGESİ PROJESİ”

Sipil Teknoloji Direktörü Özgür Güven, “CBÜ Teknokent binası içindeki Ar-Ge Merkezinde; Makine Mühendisleri, Elektronik Mühendisleri ve Bilgisayar Mühendislerinden oluşan toplam 9 kişilik ekiple, Sipil Group bünyesinde endüstriyel inşaatlar, çelik, plastik ve enerji alanlarında edinilmiş yüksek bilgi ve deneyimi Sipil Teknoloji’nin tasarım gücüyle birleştirip bütünleşik ürün ve hizmetleri müşterilerine sunmak amacıyla çalışmalarımıza başladık. Sipil Teknoloji, yenilikçi anlayışla oluşturulan tasarım gücü, çalışma alanlarında yaratacağı inovasyon, patent ve faydalı modellerle tasarlayacağı katma değeri yüksek ürünlerle, kontratlı üretim yapan “imalatçı” grup şirketlerine “tasarlayan ve üreten” kimliği kazandırmayı hedefliyoruz” dedi. Güven; Haziran ayından bugüne geçen kısa sürede Tübitak 1511 Öncelikli Alanlar çağrısı kapsamında “Isı Eşanjörleri” projesini ve Tübitak 1501 Sanayi Ar-Ge Teşviki kapsamında “Akıllı Elektrik Süpürgesi” projesini hazırlayarak sunduklarını vurguladı. Ayrıca bu projeleri gerçekleştirmek üzere gerekli personel, yazılım, donanım ve test altyapısının tamamlandığını belirtti. Manisa Teknokent Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Aktaş ise, teknoloji konusunda yatırım yapan Sipil Group Yönetim Kurulu Başkanı Hakkı Bayraktar ve ekibine teşekkür etti. Konuşmaların ardından Sipil Teknoloji açıldı. 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim