Misafir
6,5881
5,7441
227,34
ÜYE GİRİŞİ

Üzüm Danışma Komisyonu kuruluyor

Üzüm Danışma Komisyonu kuruluyor

Şehzadeler Ziraat Odası Başkanı Mustafa Kaçire, Manisalı 9 milletvekilinin üzüm için bir araya geleceğini belirterek, Üzüm Danışma Komisyonunun önümüzdeki birkaç gün içinde kurulacağını müjdeledi.

HABER MERKEZİ

Şehzadeler Ziraat Odası Başkanı Mustafa Kaçire,  üzümle konuyla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Kaçire, “Manisalı 9 milletvekilimiz üzüm için bir araya gelecek. Üzüm Danışma Komisyonu inşallah önümüzdeki günlerde kurulacak. Konuyla ilgili geçtiğimiz haftalarda teklif verildi. Önümüzdeki birkaç gün içerisinde de resmi olarak kurulmasını bekliyoruz.”dedi.

FİYAT SİMSARLIĞININ ÖNÜNE GEÇİLECEK

Komisyonun Manisa’daki altyapısında Şehzadeler Ziraat Odası ve Manisa Ticaret Borsası olacağını ifade eden Kaçire “Vekillerimiz Ankara’da, biz Manisa’da üzüm için ne gerekiyorsa yapacağız. Rekolte, okul üzümü, fiyat simsarlığının önüne geçilme, müdahil alım gibi konularda elbirliği ile çalışacağız. İnşallah bundan sonra üzüm üreticisi mağdur olmayacak.”dedi.

ÜRETİCİ 4 LİRADAN MEMNUN DEĞİL!

Kaçire, üzüm fiyatlarıyla ilgili şu değerlendirmede bulundu “Üzüm fiyatları hala beklediğimiz seviyede değil. Üretici 4 lira taban fiyattan memnun değil. Ancak uzun vadede bakanlığın müdahil alım yapması üreticinin yararına olacaktır. Çünkü işimiz özel sektöre kalırsa üretici zor durumda kalıyor.” 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim