Misafir
6,5881
5,7441
227,34
ÜYE GİRİŞİ

Ucuz et üreticiyi bitirir!

Ucuz et üreticiyi bitirir!

Bakanlığın ucuz et satmasına yönelik açıklamalarda bulunan tarım sektörü temsilcileri ithalatla ette fiyatların düşürülmesinin üreticiyi iflasa sürükleyeceğini belirtti.

‘İTHAL ETLE DEĞİRMEN DÖNMEZ’

Manisa Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Alaattin Sönmez, uzun vadede fiyatların değişmeyeceğini ifade ederek, üreticinin desteklenmemesi durumunda ucuz et sağlamanın uzun dönemde mümkün olmadığı görüşünü savundu. Ucuz et satışının üretici ve tüketiciyi koruma amaçlı olduğunu, ancak ithal etle bu değirmenin döndürülemeyeceğini kaydeden Sönmez “Üreticiyi desteklememiz gerekiyor. Şu an yıkıcı bir fiyat düşüşü yok” dedi.

‘ÜLKEYE KATKI SAĞLAMAZ’ 

Düşük fiyat ve ithalatın üretimi tamamen bitirme noktasına getireceğini belirten Manisa Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı İbrahim Demran, bunların pansuman tedbirler olduğunu kaydederek şunları söyledi “Uzun vadede ülkeye katkı sağlamaz, düşük fiyatlar ve ithalat üreticiyi tamamen bitirir. Burada et üreticisi yabancı ülkeler ve bunu ithal edip getirenler para kazanır. Uzun vadede tüketici de zarar görecektir. Çünkü daha önce bunlar yaşandı.”

 

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim