Misafir
6,5881
5,7441
227,34
ÜYE GİRİŞİ

130 metrekareden 170 bine hizmet

130 metrekareden 170 bine hizmet

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “130 metrekarelik bir apartman dairesinde, 6,5 Milyon lira borçla başladığımız belediyecilik hizmetlerimizi bugün gündüz 300 binin üzerinde gece ise 170 bin nüfusa sahip Şehzadelere en iyi şekilde hizmetlerimizi ulaştırıyoruz”dedi

HABER MERKEZİ

Halkla İlişkilerde marka belediye kuracağını ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “Şehzadeler Belediyesi olarak kurulmuş olduğumuz 2014 yılından bu zamana kadar tüm imkânsızlıklara rağmen gündüzleri 300 binin üzerine çıkan, geceleri ise 170 bin olan Şehzadeler ilçesine en iyi şekilde hizmet etmeye özen gösteriyoruz. Kurulduğumuz gün itibarı ile h bir belediye binası olmayan Şehzadeler Belediyesi bugün kiralık olarak halkımıza hizmet en iyi şekilde hizmet veriyor. Devir Tasfiye komisyonu tarafından yapılan haksız bir paylaşım ile yoluna kapanana belde belediyelerinden kalan 6,5 Milyon liralık borç ile eksiden başlayan Şehzadeler Belediyesi bugün arka arkaya halkın hizmetine sunulmak üzere yeni tesislerin açılışlarını gerçekleştiriyor” dedi.

“GÜZEL BİR ŞEHİR İNŞA EDİYORUZ”

 Şehzadelerin 65 Mahallesine eşit ve kesintisiz bir şekilde belediyecilik hizmetleri götürdüklerinin altını çizen Başkan Çelik “Şehzadeler Belediyesi 10 adet Kültür ve Taziye Evi ile Çok Amaçlı Salonu Şehzadelerimize kazandırdık. Bir tarım şehri olan Şehzadelerimizde bir ilk olarak çiftçilerimizin daha rahat bir şekilde ürünlerini üretsin ve ürettiklerini satabilsin diye malzemeli ve malzemesiz 2 bin 900 kilometre ova yolu bakımı ve onarımını yaptık. Sancaklıbozköy Mahallemizde Ege Bölgesinin en güzel üretici pazarını inşa ederek hizmete açtık. Yine Manisa’mızın en büyük eksikliklerinden olan Veziroğlu Sosyal Tesislerini de tamamlayarak halkımızın hizmetine sunduk”dedi.

“YEŞİL ŞEHİR ŞEHZADELER”

Şehzadeler Belediyesi olarak göreve geldiklerinden bu zamana kadar sıfırdan 26 adet park yaptıklarını ifade eden Başkan Çelik “Göreve geldiğimiz 2014 yılında 219 bin 759 metrekare olan yeşil alan miktarını yaptığımız çalışma ile 450 bin metrekarenin üzerine çıkardık. Şehzadelerimize halkımızın daha rahat edebilmesi, keyifli vakit geçirebilmesi için 1 Milyon 398 bin bedelle sıfırdan 26 adet park kazandırdık. 3 Milyon 619 bin lira harcayarak 43 adet çocuk oyun gurubu ve 35 adet fitness gurubu montajı yaptık.”dedi.

“TARİHİ YENİDEN CANLANDIRIYORUZ”

Belediye olarak ilçedeki birçok tarihi eseri gün yüzüne çıkardıklarını ifade eden Başkan Çelik “Osmanlı döneminde 6 tanesi padişah olmak üzere 13 Şehzadenin yetiştiği bu topraklar, günümüzde hala daha tarihin izlerini taşımaya devam ediyor. Şehzadeler Belediyesi olarak ecdat yadigârı olan eserlerimize de sahip çıkıyor, Şehzadelerde ki tarihi yeniden canlandırıyoruz. Bu bağlamda göreve gelir gelmez ilk olarak atıl durumda bulunan 500 yıllık Tarihi Rum Mehmet Paşa Bedestenini Vakıflar Bölge Müdürlüğünden restorasyon karşılığı kiraladık. 500 bin liranın üzerinde bir bedelle restore ettiğimiz tarihi Bedesten bu gün halkımızın en çok kullandığı Nikâh Salonu olarak halkımıza hizmet vermeye devam ediyor. FETÖ’nün yuvası haline gelmiş olan Tarihi Kurşunlu Han’ı da kiralayarak restorasyon çalışmalarına başladık. Yaklaşık bir yıllık bir çalışmanın ardından Şehzadeler ilçesinin kültürel ve sosyal etkinlikler noktasında merkezi haline gelecek. Tüm bunların yanı sıra ilçemizin farklı mahallelerinde bulunana tarihi çeşmeleri de restore ederek halkımızın hizmetine yeniden açtık.” dedi.

KÜLTÜR HİZMETLERİ DE AKSATILMADI

Şehzadeler ilçesinde birçok kültür sanat etkinliğine imza attıklarını ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “Şehzadeler Belediyesi olarak rutin belediyecilik hizmetlerimizi 65 mahallede 170 bin vatandaşımıza eksiksiz olarak ulaştırıyoruz. Her Ramazan ayında düzenlediğimiz Ramazan Geceleri programlarımızla Şehzadeler ilçemizde ruhuna uygun bir Ramazan yaşanmasını sağlıyoruz. Kültür sanat etkinliklerimiz çerçevesinde bugüne kadar, 75 konser, alanında uzman kişilerin konuşmacı olarak katıldığı 40 konferans, geleceğimizin teminatı çocuklarımız için 38 tiyatro ve orta oyununun halkımızla buluşturduk. Ayrıca ilçemizde farklı zamanlarda düzenlenen 9 farklı festivale de destekler sağladık. Şehzadeler Belediyesi olarak Manisa’ da ilk olarak başlattığımız ‘Hoş Geldin Bebek’ projemiz ile ilçemizde yeni doğmuş olan bebekleri ziyaret ederek, belediyemizin mütevazi hediyelerinden takdim ediyoruz. Bu güne kadar 7383 ailemizin sevincine ortak olduk, olmaya da devam edeceğiz. Türkiye’nin en büyük Organize Sanayi Bölgelerinden birine sahip olan Manisa’mızda sabahları servislere binmek için belirlenmiş olan noktalara çıkan vatandaşlarımıza ikram çeşmemiz ile günlük 4 bin 500 hemşerimize sıcak çorba ikramında bulunuyoruz” dedi.

 “YENİ PROJELER İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Şehzadeler Belediyesi olarak birçok imkânsızlığa rağmen, hizmetlerimizi en iyi şekilde halkımızla buluşturmaya devam ediyoruz. Açmış olduğumuz birçok tesisimizin yanı sıra yeni projelerimi hayata geçirmek için yoğun bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu noktada vatandaşlarımızın günlük streslerini atabilmeleri ve aileleri ile rahatça vakit geçirebilmeleri için temellerini attığımız Hobi Bahçeleri projemiz tüm hızıyla devam ediyor. Manisamıza artı bir değer katacak olan Şehzadeler Park projemizin de çalışması süratle devam ediyor. Tamamlandığı zaman Manisalı vatandaşlarımız ve şehrimize gelecek olan yerli ve yabancı turistler için gezilecek mekânlar arasında yer alacak olan projemizde Minia Şehzadeler, Şehzade figürleri, Diaromik Mesir Müzesi, Masal Kahramanları Parkı, yapay gölet ve kafeteryanın olduğu güzel bir projeyi daha Manisamıza kazandırmış olacağız. Şehzadeler Belediyesi olarak, halkımızın daha güzel bir şehirde yaşaması için yoğun bir şekilde çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz”dedi.

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim