Misafir
6,5881
5,7441
227,34
ÜYE GİRİŞİ

Erdoğan 1 milyarlık yatırımı açacak

Erdoğan 1 milyarlık yatırımı açacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Manisa’da olacak. Cumhuriyet Meydanı’nda Manisalılara seslenecek olan Erdoğan, yapımı tamamlanan 1 milyarlık 40 yatırımın açılışını yapacak.

HABER MERKEZİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  bugün saat 14.30’da Cumhuriyet Meydanında düzenlenecek toplu açılış töreninde Manisalılara hitap edecek. Kamu ve özel sektöre ait yapımı tamamlanan tesislerin açılışını yapacak.  Açılışı yapılacak 40 yatırımın toplam tutarı ise 1 milyar 44 milyon 291 bin 191 TL. Öte yanda da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ak Parti Manisa Parti İl Danışma Meclisinin yapılacağı Atatürk Spor salonu bölgesinde geniş çaplı önlemler alındı. Cuma Namazının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın halka sesleniş ve milyarlarca liralık toplu açılışın yapılacağı Cumhuriyet meydanında günler öncesinde Cumhurbaşkanlığı korumaları, Manisa Emniyet Müdürlüğü TEM- KOM Şubesi birimlerince güvenlik önlemleri alındı. Ege bölgesi başta olmak üzere Türkiye’nin birçok yerinden güvenlik birimi Manisa’da olacak.

MİLYONLARCA LİRA ÖZEL SEKTÖR YATIRIMI VAR

Törende, Doğuş Holding tarafından Soma Maden Şehitlerinin geride kalan aileleri için 83 milyon TL harcamayla yaptırılarak bağışlanan 301 konutun anahtarları hak sahiplerine teslim edilecek. Soma Belediyesi işbirliğiyle Türkiye Futbol Federasyonu tarafından hayata geçirilen Futbol Okulu da Somalıların hizmetine sunulacak. Manisa Organize Sanayi Bölgesinin bin 300 öğrenci kapasiteli ek binası, 200 öğrenci kapasiteli pansiyonu, bin 800 seyirci kapasiteli spor salonu ve 96 zihinsel engellinin çalışabileceği Zihinsel Engeliler Korumalı İş Yeri Yaşam Merkezinin de açılışı gerçekleştirilecek. Alaşehir’de Türkerler Enerji Arama ve Üretim A.Ş.’nin 740 milyon TL yatırım tutarı bulunan Türkerler Jeotermal Enerji Santrali ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından 14 milyon 675 bin TL harcamayla Alaşehir Piyadeler Mahallesinde yapımı gerçekleştirilen Trafo da açılarak vatandaşların hizmetine sunulacak.

KONUT VE EĞİTİM BİNALARI

Ayrıca, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) öğretim üyeleri için yapılan 319 konut, yapımı MCBÜ tarafından gerçekleştirilen Muradiye Kampüsü su depoları ve arıtma tesisi, Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Yerleşkesi Açık Spor tesisi, soyunma odaları ve sosyal tesisi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi binaları, Fen ve Sosyal Bilimler Enstitü Binaları açılacak.  Törende, diğer projelerle birlikte Milli Eğitim Bakanlığı ve Manisa YİKOB tarafından yapımı tamamlanan 195 derslik, 15 okul ve 2 pansiyon da hizmete sunulacak.

40 YATIRIM HİZMETE SUNULACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan törende toplamda; Akhisar’da 860 bin 342 TL tutarında 2, Alaşehir’de 760 milyon 790 bin 604 TL tutarında 4, Demirci’de 8 milyon 505 bin 600 TL tutarında 4, Kırkağaç’ta 5 milyon 656 bin TL tutarında 4, Gölmarmara’da 306 bin 800 TL, Kula’da 4 milyon TL, Salihli’de 4 milyon 279 bin 910 TL, Sarıgöl’de 100 bin TL, Saruhanlı’da 2 milyon 340 bin TL tutarında birer, Selendi’de 3 milyon 365 bin 500 TL tutarında 2, Soma’da 88 milyon 509 bin 700 TL tutarında 5, Şehzadeler’de 960 bin 500 TL tutarında 2 ve Yunusemre’de 164 milyon 616 bin 235 TL tutarında 12 yatırım olmak üzere toplam bir milyar 44 milyon 291 bin 191 TL tutarındaki 40 yatırımı Manisalıların hizmetine sunacak.

VESTEL’E SÜPRİZ ZİYARET BEKLENİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Savunma Sanayisiyle ilgili çalışmaların yapıldığı Manisa OSB’deki Vestel Şirketler Grubuna sürpriz bir ziyarette bulunarak Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu ve Kurmaylarından geniş bilgi alması bekleniyor.

 “TÜM MANİSALILARI MİTİNGE BEKLİYORUZ” 

Ak Parti İl Başkanı Berk Mersinli ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhuriyet Meydanında halka sesleneceğini bu buluşmaya ve kucaklaşmaya Manisalıların gelmesi çağrısında bulundu.

 “HİÇ BİR ÖĞRENCİMİZ MAĞDUR OLMAYACAK” 

Manisa Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Manisa’ya yapacağı ziyaretler sırasında “Öğrencilerimiz ve velililerimiz hiç endişelenmesin okullarımızdaki eğitim öğretim aksamayacak çocuklarımız ve şehir içi trafiğinde akış ise sorunsuz sürecek. Esnaflarımızdan da bir günlük hoşgörü bekliyoruz”

 

           

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim