Misafir
6,5884
5,7434
227,5
ÜYE GİRİŞİ

Vestel’den rekor kan bağışı

Vestel’den rekor kan bağışı

Vestel Grubuna bağlı Beyaz Eşya Fabrikası, sosyal sorumluluk projesiyle rekor kan bağışı kampanyası düzenledi. 1 günde 1000 ünite kan bağışı hedefiyle gerçekleşen kan bağış kampanyasıyla Türkiye rekoru kırılması bekleniyor

TUNAY AKTAŞ

Türkiye’nin ihracat devi olan Vestel, anlamlı bir rekor kırdı. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında 6 bin 500 çalışanı bulunan Vestel Beyaz Eşya,  genel müdür Erdal Haspolatlı önderliğinde Tür Kızılayı Manisa Kan Merkezi ile işbirliği yaparak Kızılay Haftası’nda kan bağışı kampanyası düzenledi. 1000 gönüllü bağışçı 1 günde 1000 ünite kan bağışı hedefiyle gerçekleşen kan bağış kampanyasına işçiler yoğun ilgi gösterdi. Kızılay, Vestel Beyaz Eşya Showroom’da düzenlenen kan bağış kampanyasına Kızılay Ege Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Gökay Gök, Vestel Beyaz Eşya Genel Müdür Yardımcıları Mehmet Yavuz, Kemal Özgür, Hakan Akıncı, Serhat Tolga Sönmez, Özgür Yılmaz katıldı.

EN YÜKSEK KAN BAĞIŞI OLACAK

Türk Kızılayı Ege Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Gökay Gök, Vestel Beyaz Eşya’da 6 bin 50 çalışana yönelik 2. Kan bağışı organizasyonu için bulunduklarını söyledi. Bu kampanyanın Kızılay için çok önemli olduğunu kaydeden Gök, “Vestel gibi bir dünya markası ve bu kadar yoğun çalışılan, verimli çalışılan, dünyayla rekabet için gece gündüz çalışan bir işletme, bu en verimli günlerinde bize vakit ayırarak sosyal sorumluluk projesi kapsamında hayat kurtarmak için kan bağışında bulunuyor.  Burada Türkiye’de bir işletmede alınacak en yüksek kan bağışı sayısı olarak bir Türkiye rekoru bekliyorum. Onun için buradayım. Burada minimum 800 ila 1000 ünite arasında kan hedefliyoruz. Böylece 3 bin kişi kurtaracak bir ekip organizasyonu kurduk. 4 fabrikada 4 ekiple Manisa ve İzmir’den değil Türkiye genelinden de kan alacak ekipleri buraya getirdik. Hepimizin bir gün hasta ve hasta yakını olacağını unutmayarak bu kana ihtiyacımızın olduğunu unutmamalıyız. Bu projeye destek veren Vestel Beyaz Eşya yöneticilerine, çalışanlarına teşekkür ediyoruz” dedi. konuşmaların ardından Gök, önemli bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçiren genel müdür yardımcılarına teşekkür belgesi takdim etti. 

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim