Misafir
6,5881
5,7441
227,34
ÜYE GİRİŞİ

Bit pazarında mezat dönemi başladı

Bit pazarında mezat dönemi başladı

Manisa'da antika meraklısı Barış Erbil ve Muharrem Gürleyen, Şehzadeler ilçesine bağlı Çarşı Mahallesi'nde bulunan bit pazarında  vatandaşın ilgisini arttırmak için antika mezadı düzenledi. İlk defa düzenlenen mezat yoğun ilgi gördü. Mezatların her hafta farklı ürünlerle düzenlenmesi bekleniyor.

İHA-Manisa'da iki antika meraklısı esnaf tarafından bit pazarına olan ilgiyi arttırmak ve bit pazarı esnaflarını canlandırmak amacıyla antika mezadı düzenlendi. 
Manisa'da antika meraklısı Barış Erbil ve Muharrem Gürleyen, Şehzadeler ilçesine bağlı Çarşı Mahallesi'nde bulunan bit pazarında antika mezadı düzenledi. Hem Çarşı Mahallesi'nde bulunan bit pazarı esnaflarını canlandırmak hem de insanları anılarıyla buluşturmak amacıyla düzenlenen mezatta gramofonlardan plak çalara, antika tablolardan mızıkalara kadar 100'ün üzerinde ürün açık arttırmaya sunuldu. Veteriner hekim ve aynı zamanda antika eşya meraklısı Barış Erbil tarafından sunulan ürünlere antika meraklıları açık arttırmayla değer biçti. Düzenlenen mezatlar ile aynı zamanda Çarşı Mahallesi'nde bulunan Şehzadeler Belediyesi Bedesten Çok Amaçlı Salon etrafında antikacıları toplamak ve bit pazarını turizm merkezi haline getirilmesi hedefleniyor.

İLK KEZ DÜZENLENDİ
Aynı zamanda veteriner hekim olduğunu ve antika hobisiyle çıktığı yolda mezatlar düzenlediğini söyleyen Barış Erbil, "Ben veteriner hekimim normalde. Hekimlik mesleğime devam ediyorum. Bu güzel iş benim hobim. Bu hobiye şu an Manisa bit pazarında böyle girişimle atıldım. Manisa'da daha önce yapılmamış bir şeydi. Biz buradaki güzel ürünleri hem esnafımızı kalkındırmak adına hem insanları eskiyle buluşturmak, kendi hatıralarıyla buluşturmak adına böyle bir şeye niyetlendik" dedi.

HEM İŞ HEM HOBİ
Babadan kalma mesleğini sürdüren antika eşya esnaflarından Muharrem Gürleyen ise mezatlar ile tarihi yaşatmayı hedeflediklerini belirterek, "Bu dükkan 1923 yılında dedemin ilk açtığı dükkan. Yıllarca burayı dedem işletti. Daha sonra babam işletti. Şimdi de ben işletiyorum. Antikacılık mesleğini seçtim hem baba işiydi hem de benim hobimdi. Burada mezatlar ve antika açık arttırmaları düzenliyoruz. Yeni bir kalkınma yeni bir müşteri potansiyeli çekmek istiyoruz. Benim amacım buradaki tarihi yaşatmak. Fakat etrafta biraz eksikliğimiz var. Bu işi devam ettirecek arkadaşlar buraya gelmeye çekiniyorlar. Biz biraz da belediyelerden yardım istiyoruz. Etrafımızda stant kurulabilir ya da bedestenin içinde farklı etkinlikler yapılabilir. Bununla ilgili biraz muzdaribiz açıkçası" diye konuştu. Mezatların her hafta farklı ürünlerle düzenlenmesi bekleniyor.
 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim