Misafir
6,5884
5,7434
227,5
ÜYE GİRİŞİ

En iyi belediyeciliği o yapıyor

Reklam yapamıyor ama

En iyi belediyeciliği o yapıyor

Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, yaklaşık 3.5 yıllık başkanlık döneminde kurucusu olduğu belediyede diğer başkanlar gibi reklamını yapamasa da, önemli yatırımlara imza attı.

KENTİN 50 YIL SONRASINI PLANLADI

Mart 2014’te yapılan yerel seçimlerde Yunusemre Belediye Başkanı seçilen Dr. Mehmet Çerçi, kısa zamanda kentin sosyo-ekonomik yapısını değiştiren yatırımları hayata geçirdi. Birçok belediye başkanı, reklama dönük seçim  çalışmaları yaparken, Çerçi, yaptığı çalışmalarını diğer başkanlar kadar iyi anlatamadı. Parlamentodan gelmesi dolayısıyla, Çerçi günü kurtaran değil, daha çok kentin 40 yıl, 50 yıl sonrasını planlayan projelere odaklandı.

Türkiye'nin en önemli projeleri arasında gösterilen 5 bin 500 konutluk Akgedik Yunuskent Projesi ile kentin en önemli sorunlarından birine çözüm sundu. Yunuskent projesinin ardından, Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışan işçilere yönelik Gürle’de de 5 bin konutluk  TOKİ projesini hayata geçirdi. Laleli, Mesir, Lalapaşa, Mutlu ve Fatih  mahallelerinde kentsel dönüşüm çalışmalarını başlattı. Konut sorununa çözüm getirirken diğer taraftan, Yuntdağı’ndaki üreticilerin kalkınması için 'Meyveciliği Yayma ve Geliştirme' projesini geliştirdi. Sosyal belediyecilik anlamında da önemli çalışmalara imza atan Çerçi, kenti hem ekonomik hem sosyal açıdan güçlendirdi.

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim