Misafir
6,5884
5,7434
227,5
ÜYE GİRİŞİ

İyi Parti Manisa’da teşkilatlanıyor

İyi Parti Manisa’da teşkilatlanıyor

Meral Akşener’in 25 Ekim’de kuruluşunu açıkladığı İyi Parti, Manisa’da teşkilat çalışmaları için start verdi. MHP eski il başkanı Tamer Akkal, teşkilat çalışmalarını tamamladıktan sonra ilk genel kurulu yapacaklarını söyledi.

TUNAY AKTAŞ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Manisa İl Başkanlığını yaptıktan sonra Meral Akşener tarafından 25 Ekim’de kurulan İyi Parti’ye geçen Tamer Akkal, Manisa’da önümüzdeki günlerde teşkilat çalışmalarına başlayacağını söyledi. Pazartesi gününden itibaren Teşkilat Başkanı Koray Aydın’ın her gün belli sayıda ili açıklayarak Türkiye genelinde teşkilatlanmayı ay sonuna kadar bitirmeyi hedeflediklerini ifade eden Akkal, teşkilat çalışmalarını tamamladıktan sonra ilk genel kurulu yapacaklarını söyledi.

YÜZDE 25 CİNSİYET KOTASI

İyi Parti’nin Türkiye’ye iyi geleceğini belirten Akkal, çok güzel hazırlanan bir parti tüzüğü ve parti programının olduğunu ifade etti. Partide yüzde 25’lik cinsiyet kotasının olacağını vurgulayan Akkal, “Yönetimin en az yüzde 25’i erkekse yüzde 75’i kadınlardan, yüzde 25’i kadınsa yüzde 75’i erkeklerden oluşacak. Bundan dolayı kadınlar İyi Parti’de ön saflarda olacak” dedi.

‘İKTİDARA ALTERNATİFİZ’

CHP, MHP ve AK Parti’den insanların İyi Parti’ye üye olmaya başladığını belirten Akkal, “MHP’ye alternatif olarak asla kurulmadık. Biz iktidara alternatifiz. Biz ne sağda ne solda tam merkezde kurulmuş bir partiyiz. Vatan, bayrak sevdası olan herkese bizim partide yerimiz vardır. 2019’da yapılacak olan seçimlerde genel başkanımız Meral Akşener’i Cumhurbaşkanı seçeceğiz. İnsanlar İyi Parti’ye bir şans verecektir.” diye konuştu.

BELEDİYE BAŞKANLARI VE MECLİS ÜYELERİ BEKLİYOR

Partinin yeni kurulduğunu ve teşkilat çalışmalarına başladığını vurgulayan Akkal, “Manisa merkez ve ilçelerde partimizin kurulmasını bekleyen belediye başkanları, belediye meclis üyelerimiz var. Belediye başkanlarından partimize geçecek olan insanlar var. İş adamları ve siyasetçiler katılacak. Yani Manisa’nın önde gelen insanları partimize katılacaktır. Vatan ve bayrak sevdası olan herkese kapımız açık” dedi.

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim