Misafir
6,5881
5,7441
227,34
ÜYE GİRİŞİ

CHP’de ilçe başkanlığına ilk kadın aday

CHP’de ilçe başkanlığına ilk kadın aday

CHP Manisa Merkez’de ilk kez bir kadın üye, ilçe başkanlığına aday oldu. CHP Şehzadeler İlçe Kadın Kolları Başkanlığı görevini yürüten Zerrin İşnel, 2 Aralık 2017 tarihinde yapılacak olan CHP Şehzadeler İlçe Başkanlığına adaylığını açıkladı.

TUNAY AKTAŞ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manisa Merkez’de ilk kez bir kadın ilçe başkanlığına adaylığını açıkladı. 2015 yılından beri CHP Şehzadeler İlçe Kadın Kolları Başkanlığı görevini yürüten Zerrin İşnel, 2 Aralık 2017 tarihinde yapılacak olan CHP Şehzadeler İlçe Başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Parti binasında yapılan aday tanıtımına CHP Manisa İl Başkanı Halil Tokul, CHP Şehzadeler İlçe Başkanı Semih Balaban, CHP il Kadın Kolları Başkanı Zühre Karabulut,  Zerrin İşnel’in eşi Halim Kadir İşnel ve partililer katıldı. 2 Aralık’ta yapılacak olan seçimde 375 ilçe delegesi oy kullanacak.

KONGRE SÜRECİ RESMEN BAŞLADI

CHP’de kongre sürecinin resmen başladığını ifade eden CHP Manisa İl Başkanı Halil Tokul, 17 ilçe arasında ilk adaylığını açıklayan ismin Zerrin İşnel olduğunu belirterek, kendisine başarılar diledi. Tokul, her üyenin kendi özgün iradesiyle adaylığını açıklayabileceğini söyledi. Önümüzdeki süreçte 3 seçime gireceklerini belirten Tokul, bu zorlu süreçte aday olmasından dolayı İşnel’i tebrik etti.

SEÇİLİRSE İLK KADIN BAŞKAN OLACAK

CHP Şehzadeler İlçe Başkanı Semih Balaban, 2015 yılında ilçe başkanlığına seçildiği günden beri Zerrin İşnel ile birlikte çalıştıklarını kaydetti. Balaban, ilçe yönetiminin talebiyle İşnel’i ilçe başkanlığına aday gördüklerini belirterek, her türlü desteği vereceklerini söyledi. Balaban, Zerrin İşnel’in başkan seçildiği takdirde merkezde ilçe başkanı olan ilk kadın olacağını vurguladı. 

HEDEFİ CHP’Yİ BİRİNCİ PARTİ YAPMAK

CHP Şehzadeler İlçe Başkanlığına adaylığını açıklayan Zerrin İşnel ise, CHP’nin politikalarına, misyonuna ve Türkiye’yi kurtaracak tek parti olduğuna inandığı için uzun yıllardır CHP’de mücadele verdiğini dile getirdi. CHP olarak Şehzadeler’de girmedikleri ev, sokak kalmadığını kaydeden İşnel, kadın olmanın avantajıyla kadınlarla yakın ilişkiler kurarak partinin politikalarını en iyi şekilde anlattıklarını, referandumda en iyi sonucu aldıklarını söyledi. CHP’nin iktidar olması için mücadele etmeye devam edeceklerini ifade eden İşnel, “Örgütümle ve ekibimle birlikte el ele çalışarak, CHP’yi Şehzadeler ilçesinde birinci parti yapacağımıza inanıyorum. İlçe örgütümüzün, kadın kollarımızın, gençlik kollarımızın ve tüm kadın arkadaşlarımızın önerisi ve desteği ile CHP Şehzadeler İlçe Başkan adayı olmaya karar verdim. Destek olan herkese teşekkür ediyorum. Yaşasın CHP diyorum” diye konuştu.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim