Misafir
6,0471
5,3258
213,35
ÜYE GİRİŞİ

‘Manisa’da ecel terleri döken belediye başkanları var!’

‘Manisa’da ecel terleri döken belediye başkanları var!’

 CHP Manisa Tur Yıldız Biçer, Manisa’da da AK Partili bazı belediye başkanlarının ecel terleri döktüğünü ve gece uykularının kaçtığını belirterek, “Manisa da sallanacak, çok büyük bir deprem olacak” dedi.

HABER MERKEZİ

AK Parti’de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın istifa etmesiyle başlayan süreçte istifası istenen ancak istifa etmeyen Ankara, Bursa ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanları gündemdeki yerini korurken CHP Manisa Milletvekili Dr. Tur yıldız Biçer, yaşanan son gelişmelerle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Biçer, “Son bir aydır yaşananlar çok büyük bir çalkantıyı, çok büyük bir çatlağı gösteriyor. Bu,  çürümenin geldiği son nokta aslında. Biz bunu sürekli söylüyoruz ama artık bunu gözümüzle görüp elimizle tutuyoruz” dedi.

‘GÖREVİNİ İHMAL ETMİŞ OLMUYORLAR MI?’

Biçer, “Sanıyorum 2 gün önce Abdülkadir Selvi’nin bizzat ağzından duyduklarımız var. O, bu son olan gelişen olayları 3 seçenekte topladı, bundan sonra ne olabilir diye. Birincisi, ‘Bunları ikna edeceğiz’ dedi. İkincisi ‘İçişleri Bakanlığının Belediyeler Kanunun 47. Maddesine dayanarak haklarında soruşturma açacağız ya da kovuşturma açacağız, görevden alacağız’ şeklinde oldu. Üçüncüsü de direnecekler artık nereye gideceği belli değil. Burada şunu görmek lazım; Belediyeler Kanunun 47. Maddesini İçişleri Bakanlığının devreye sokabilmesi demek, o seçeneğin varlığını düşünebilmek demek, ellerinde büyük yolsuzluklar, usulsüzlükler, hukuksuzluklar olduğunu gösterir dosyalar var demek. Eğer bunlar varsa, bu dosyaları şimdiye kadar bile bile işleme sokmayan, sessiz kalan kişiler, görevini kötüye kullanmış olmuyorlar mı? Kanunları uygulamamış kişiler görevlerini kötüye kullanmış, görevini ihmal etmiş olmuyorlar mı, bu bir suç değil mi? Görevini yapmayan ve ihmal edenler de suçlu değil mi? Madem böyle bir durum vardı İçişleri Bakanlığı bugüne kadar neden el koymadı? Hepimizin oylarıyla, hepimizden toplanan vergilerle, kamunun gelirleriyle büyük bir güç elde etmiş bu belediyeler, vatandaştan aldıkları bu gücü kötüye kullandılarsa ve onları denetlemekle yetkili kurumlar da buna bile isteye göre göre sessiz kaldılarsa bu işin ucu nereye gider, bir ona bakmak gerekiyor” dedi.

“MANİSA DA SALLANACAK”

Manisa’da da AK Parti’li belediye başkanlarının geceleri uykularının kaçtığını öne süren Biçer şunları söyledi: “Ortalık bu kadar çalkalanırken elbette Manisa’nın bu son bir ayda gündemde olan 6 belediye ve son birkaç gündür istifaya zorlanan 3 belediyenin dışında kalması zaten mümkün değil. Biz hep FETÖ’nün siyasi ayağını arıyorduk. Herkes önce kendi yakınına bir bakacaktı bu ayağı ararken. Biz de Manisa’ya baktık. Manisa’da çok şey gördük ama tabi bunları kanıtlamamız, teyit edilmiş bilgilerle sizlere ulaştırmamız gerekirdi. Bu konuda bir çalışmamız var şimdilik bunu söyleyeceğim. Elimizde belgeler var, bir kısmı teyit edilmiş, bir kısmı teyide muhtaç bilgiler. Bütün belgeler teyit edildikten sonra Manisa’da bu konuda ecel terleri döken, gece uyuyamayan AKP’li belediye başkanları olduğunu, yerel yöneticiler olduğunu söyleyerek sözlerimi tamamlıyorum. Bu kesin bilgidir. Manisa da sallanacak, Manisa’da da çok büyük bir deprem olacak. Şuan için net bir sayı vermeyeyim ama AKP’li belediyelerden birden fazlası diyebiliriz. Bunların içinde büyük belediyeler de var, küçük belediyeler de var. Belediye başkanlarıyla ilgili çok ciddi bir sıkıntı var. Belediye Kanununun 47. Maddesiyle de bağlantılı yolsuzluk, hukuksuzluk dosyaları var. Tabii ki işin altına baktığınızda tam olarak değerlendirebildiğinizde işin ucu nereye varacak, ucu açık bir şey. Bununla ilgili daha ayrıntılı, teyitli bilgilere ihtiyacımız var. Şimdilik bu kadarını paylaşmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim