Misafir
6,0478
5,3261
213,35
ÜYE GİRİŞİ

Elektrikli otobüs istemiyorlar   

Elektrikli otobüs istemiyorlar   

Manisa Özel Halk Otobüsleri Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Erdoğan Akatmacı Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin önümüzdeki yıl Nisan veya Mayıs ayında hizmete sokacağı elektrikli otobüslerin kooperatif üyelerini zorlayacağını belirterek, uygulamanın bir süre bekletilmesini istedi.

ALİ CAN DEMİR

155 Nolu Şehir İçi Denetimli Manisa Özel Halk Otobüsleri Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi, 2 bin kişilik aşure dağıttı. Vakıf İşhanı önünde düzenlenen aşure hayrına Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik katıldı. Okunan duanın ardından Başkanlar vatandaşlara aşure ikram etti.

ULAŞIMDA DÖNÜŞÜM SAĞLANACAK

Aşure dağıtımından sonra Başkan Ergün ve Başkan Çelik, 155 Nolu Şehir İçi Denetimli Manisa Özel Halk Otobüsleri Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Erdoğan Akatmacı’yı ziyaret etti.  Başkan Ergün, elektrikli otobüslerin hizmete girmesiyle birlikte Manisa’da ulaşımda dönüşüm sağlayacaklarını söyledi. Ergün, amaçlarının en iyi hizmete sunmak olduğunu kaydederek, uygulamanın Nisan ya da Mayıs ayında başlayacağını dile getirdi. Ergün, önümüzdeki hafta kooperatif üyeleriyle toplantı yapacaklarını yapıp onları dinleyeceklerini söyledi.

‘UYGULAMA BEKLETİLSİN’

Başkan Akatmacı, halk otobüsleri olarak çok zor durumda olduklarını belirterek, ortakların araçlarını satmaya başladığını belirtti. Giderlerin her geçen gün arttığını ifade eden Akatmacı, “Araçlarımızın parçalı hisse sahipleri var. Elektrikli otobüsler geldiğinde 168 olan araç sayımız 112’e düşecek. Araç sayısı düşerken hisse sayısı artacak. Bu değişik sürecine girdiğinde bu adamların satması lazım. Ortak sayımız artacak. Zaten zor durumdayız. Elektrikli otobüsler bizi tam bitirir. Bu uygulamanın biraz bekletilmesini istiyoruz” diye konuştu.

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim