Misafir
6,1061
5,3774
215,85
ÜYE GİRİŞİ

Cumhuriyet kadınları 15 öğrenciyi daha burslu yaptı

Cumhuriyet kadınları 15 öğrenciyi daha burslu yaptı

Cumhuriyet Kadınları Derneği Manisa Şubesi, 8. kuruluş yıldönümünde 15 kız öğrencinin daha okuyup topluma kazandırılması için kahvaltı programı düzenledi.

TUNAY AKTAŞ

Hayata geçirdikleri sosyal çalışmalarla öğrencilerde burs konusunda destek olan Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD)  Manisa Şubesi, bu yıl da geleneği sürdürüyor. CKD Manisa Şubesi, 8. kuruluş yıldönümünde 15 kız öğrenciye destek olmak amacıyla Şehzadeler ilçesinde bulunan bir kafede kahvaltı programı düzenlendi.

200’DEN FAZLA KİŞİ KATILDI

150 kişilik olarak belirlenen kahvaltıya katılanların sayısı 200’ü geçti. Buradan elde edilen gelir öğrencilere burs olarak verilecek. CHP Manisa eski Milletvekili Sakine Öz, CHP Manisa İl Başkanı Halil Tokul, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Zühre Karabulut, Şehzadeler İlçe Başkanı Semih Balaban, Yunusemre İlçe Başkanı Kubilay Koç, Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Kanca, sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. 

BU YIL 15 KIZ ÖĞRENCİYE DESTEK OLUNACAK

CKD Manisa Şube Başkanı Fatma Ayhan, öğrencilere imkanları ölçüsünde her yıl burs verdiklerini, bu yıl 15 kız öğrenciye destek olduklarını ifade etti.  Cumhuriyet kadınlarının, Cumhuriyete sahip çıkma kararlığıyla, diğer sivil toplum örgütleriyle birlikte ön saflardaki yerini daima aldığını ifade eden Ayhan,  “Kimsenin şüphesi olmasın ki bundan sonra da ön saflarda yerini alacak. Şunu herkes çok iyi bilsin ki, Cumhuriyet Devrimleriyle kazanılmış ve her geçen gün geriye götürülmek istenen haklarımızın sonuna kadar savunucusu, yine Cumhuriyet kadınları olacaktır” diye konuştu. 

LAİK CUMHURİYETİN YIKILMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ

Cumhuriyet Kadınlarının her bir üyesinin gericiliğin, bağnazlığın, sonuna kadar karşısında olacağını açıklayan Ayhan, “Biz Cumhuriyet kadınlarının yönü bugüne kadar ileri olmuştur.  Bundan böylede daima ileri olacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Atatürk’ün kurduğu ve hepimizin yaşatmakla yükümlü olduğumuz laik Cumhuriyet rejiminin yıkılmasına, kadına yönelik ayrımcılığa, kadın ve çocuk hakları ihlallerine, yürürlükteki yasalarımız ve Anayasamızın yok sayılmasına seyirci kalmayacağımızı, tüm yasal ve demokratik direnme haklarımızı kullanacağımızı Cumhuriyet kadınları olarak bir kez daha ilan ediyoruz” şeklinde konuştu. Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen Liderlik ve Diksiyon kurslarına katılanlara belgeleri takdim edildi.

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim