Misafir
6,1002
5,3731
215,49
ÜYE GİRİŞİ

Tokul 24 Aralık’ta aday

Tokul 24 Aralık’ta aday

Delege seçimlerini tamamlayan Manisa Cumhuriyet Halk Partisi’nde İl Başkanı Halil Tokul, 24 Aralık’ta yapılacak olan il kongresinde başkanlığa yeniden aday olduğunu açıkladı.

HABER MERKEZİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manisa’da delege seçimlerini tamamladı. CHP Manisa’da ilçe kongreleri 25 Kasım 2017 Cumartesi günü Demirci ilçesiyle başlayacak, 10 Aralık 2017 Pazar günü Şehzadeler ve Turgutlu ilçeleriyle tamamlanacak. Yunusemre ilçe kongresi ise 3 Aralık’ta gerçekleşecek.  27 Aralık 2015’te yapılan seçimde il başkanlığına seçilen CHP Manisa İl Başkanı Halil Tokul, 24 Aralık’ta yapılacak olan il kongresinde başkanlığa yeniden aday olduğunu açıkladı. Tokul, ilçelerin kongre tarihlerinin belli olduğunu belirterek, birkaç ilçede takvim değişikliğinin olabileceğini söyledi.  Tokul, CHP genel başkanlarından hastanede yoğun bakımda tedavi gören Deniz Baykal’a geçmiş olsun dileklerini iletti.

“BÜTÜN ADAYLARA BAŞARILAR DİLİYORUM”

Parti içi demokrasi şöleni olan delege seçimlerini bitirdiklerini, 25 Kasım tarihi itibariyle ilçe kongrelerin başlayacağını ifade eden Tokul, 10 Aralık’a kadar devam edeceğini kaydetti. Seçimlerin demokrasi şöleni içerisinde geçeceğini dile getiren Başkan Tokul, “Kendisini CHP içerisinde çalışmaya hazır hisseden arkadaşlarımız istedikleri platformda aday olabilirler. Demokratik bir şekilde yarışımızı sürdüreceğiz. Bu bir bayrak yarışıdır. Bütün adaylara başarılar diliyorum. 24 Aralık’ta yapılacak olan il kongresinde yönetim kurulumuzun aldığı kararla bir dönem daha görevi sürdürmeyi düşünüyoruz” diye konuştu. Tokul, il kongresinde doğal delegelerle birlikte yaklaşık 645 delegenin oy kullanacağını açıkladı.

“BAŞKAN ADAYI UZUN DİSİPLİN SÜRECİNDE”

Önümüzdeki 2 yıllık süreç içerisinde önce yerel seçimlerin ardından genel ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yapılacağını söyleyen Tokul, bu seçimlerden başarılı bir şekilde çıkacaklarını açıkladı. İl başkanlığına adaylığını açıklayan ancak partili birinin sosyal medyada yazdığı yazı üzerine darp ettiği iddiasıyla disipline sevk edilen Merkez İlçe eski başkanlarından Engin Uzun ile ilgili olarak Başkan Tokul,  olayın basına yansıdığını, hem Engin Uzun’un hem de partilinin disipline sevk edildiğini kaydederek, disiplin sürecinin devam ettiğini söyledi. Tokul, disiplinden çıkacak karara göre açıklama yapılacağını belirtti.

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim