Misafir
6,5884
5,7434
227,5
ÜYE GİRİŞİ

MAGİDER’den 3 proje birden

MAGİDER’den 3 proje birden

Öğrencilerin doğayla birlikte öğrenecekleri bir özel okul kuracaklarını açıklayan MAGİDER Başkanı Ayber Aloğlu, “Manisa'nın eğitim seviyesini arttıracak özel bir okul olacak” dedi. MAGİDER ayrıca art arda 3 proje açıkladı.

HABER MERKEZİ

Geçtiğimiz ay olağan kongresi yapılan ve güven tazeleyen MAGİDER, Aloğlu ve yönetim kurulu ile 3 proje hazırladı. MAGİDER yönetiminin ilk projesi sağlık ile olacak. 17 Eylül 2017 tarihinde Grand Medical hastanesi ile meme kanserinde farkındalık yaratacak bir seminerle başlayacak. Burada kanser hakkında bilgiler verileceği gibi kadınlara ücretsiz kontrol hizmeti sağlanacak.22-26 Kasım arası Dünya da ve Türkiye genelinde 10 il de düzenlenen çevre film festivalini Çölyak Derneği ile birlikte şehrimize getirip organizasyonunu üstlenecekler. Bu film festivali sayesinde beş gün boyunca 22 film vizyonda kalarak çevrenin ve toprağın farkındalığı konusunda birçok mesajlar verilecek, doğaya duyarlılık anlatılacak.

“AHDE VEFA BEKLİYORUZ”

Çok ortaklı bir özel okul için çalışmalara başlayacak olan MAGİDER’de Yönetim Kurulu Başkanı A. Ayberk Aloğlu; “Geçtiğimiz dönem 62 proje ve faaliyet gerçekleştirerek Ege Bölgesinin en aktif sivil toplum kuruluşlarının arasına adımızı yazdırdık. Bu dönem bu rakamın üzerine çıkmak için daha iyi işler yapmak için her haftaya bir faaliyet ve proje sığdırma gayretindeyiz. Manisa'mızın her kurumuyla her STK'sıyla organizasyonlar yapacak, uyuyan uyumayan her hücreyi harekete geçireceğiz. Geçtiğimiz hafta içi Türkiye genelinde sadece beş sivil toplum kuruluşuna verilecek 500 bin Euro’luk AB fonlama ve destek projesini hazırlayıp başvuruda bulunduk. Bu bütçeyi Manisa'ya getirebilirsek tamamını sivil toplum kuruluşlarının kalkınması ve geliştirilmesi için kullanacağız. Bir diğer çalıştığımız konuda Manisa'nın eğitim seviyesini arttıracak özel bir okul olacak. Bunu çok ortaklı da yapabiliriz kooperatif şeklinde de hayata geçirebiliriz. Bu okulun eğitimi de öğretimi de ezbere dayalı değil kodlamaya dayalı olacak. Matematiği bahçede, kimyayı toprakta, edebiyatı çiçek ekerken, fiziği toprak sürerken ya da bir elektronik eşyayı tamir ederken, stratejiyi ağaçlarla, yemek yapmayı sınıfta geometriyi spor yaparken öğrenecekler. Belirli bir yaşa kadar asla bilgisayar ya da cep telefonlarıyla eğitim öğretim görmeyecekler. Bunun için bir öğretmenimizi staj yapması için 6 ay Almanya'ya gönderiyoruz. Biz de uygun bir inşaat alanı bulduğumuzda çalışmalarımıza hız vereceğiz. Manisalı hemşerilerimizden de bu konuda ve çalışmalarımıza destek verme konusunda ahde vefa bekliyoruz” dedi

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim