Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Staj mağdurları

Staj mağdurları

Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nin  kapatılarak genel müdürlük olarak düzenlenmesinin ardından,      yaklaşık 1,5 aydır kentimizde sağlıktaki yönetim boşluğu devam ediyor. 

Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında çıkartılan 694 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Halk Sağlığı ve Kamu Hastaneleri Birliği Ağustos ayında kapatılarak İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlanması kararı alınmıştı.  Kararın alınmasının ardından her iki kurumda da 1,5 aydır belirsizlik devam ederken, bekleyen birçok işin altına da kimse imza atmıyor.

Sağlıkta yaşanan bu kaostan sağlık öğrencileri de nasibini aldı. Sağlık kurumları ve Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ)  yöneticilerinin beceriksizliği nedeniyle pek çok öğrenci de mağdur oldu. Okullar açılalı 1 ay olmasına rağmen, CBÜ Tıp Fakültesi öğrencileri ve bazı sağlık meslek lisesi öğrencilerinin staj planlamaları yapılamadığı için, staja başlayamadı. Okuldan mezun olabilmek için yapmaları gereken staj için planlama henüz yapılamadığı için, öğrenciler 2 gün okula gidiyor, diğer kalan 3 gün ise sokakta geziyor.

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  1 2 3 R 5 6 7 8 9
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim