Misafir
7,3932
6,2922
242,81
ÜYE GİRİŞİ

Sağlık hizmetleri kilitlendi

Sağlık hizmetleri kilitlendi

OHAL kapsamında çıkartılan yeni KHK ile Halk Sağlığı Kurumu ve Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanlıkları’nın yürürlükten kaldırılarak, "genel müdürlük" olarak düzenlenmesi Manisa’da sağlık hizmetlerini kilitledi. 

MEKANİZMA TIKIR TIRIK İŞLEMELİ AMA

Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında çıkartılan 694 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Halk Sağlığı ve Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanlıklarının kapatılması sağlık hizmetlerinde adeta kaos yarattı. Kasım 2012 tarihinde sağlıkta dönüşüm programı çerçevesinde kurulan Halk Sağlığı ve Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanlığının yürürlükten kaldırılarak," genel müdürlük" olarak düzenlenmesiyle birlikte, illerde sağlık alanında en yetkili 'İl Sağlık Müdürü' olacak.

Ağustos ayında kapatılan iki kurum personelinin yeni kurumlarındaki görevleri için mülakatlar devam ederken, 1.5 aydır Manisa’da bürokratik işlemler de yürümüyor. Acil yapılması gereken birçok iş de durma noktasına geldi. Bürokratik mekanizmalarda her türlü değişim karşısında mekanizmanın tıkır tıkır işlemesi gerektiğinin altını çizen Manisa Tabip Odası Başkanı Hasan Semih Bilgin ise, ancak liyakatsiz yönetilen mekanizmaların bu gibi değişimlerden olumsuz etkilenebileceği görüşünde bulundu.

 

 

 

 

 

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

1 2 3 R 5 6 7 8 9
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim