Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

2023 hedeflerimiz için bizim vizeye ihtiyacımız yok

Teknokent’in açılışını gerçekleştiren Bakan Özlü:

2023 hedeflerimiz için bizim vizeye ihtiyacımız yok

Teknokent’in açılışına katılan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, vize kriziyle ilgili yaptığı değerlendirmede “Ortaya koyduğumuz 2023 hedeflerimiz için bizim vizeye ihtiyacımız yok. Çünkü Türkiye sanayi devrimi vize gerektirmez”dedi.

İHA-Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, ABD ile yaşanan vize kriziyle ilgili olarak, “Ortaya koyduğumuz 2023 hedeflerimiz için bizim vizeye ihtiyacımız yok. Çünkü Türkiye sanayi devrimi vize gerektirmez. Vizeler içimizdeki gelişme azmine bariyer kuramaz” dedi.

HEDEF: SANAYİDE DE ÜRETİM ÜSSÜ OLMAK
Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Teknokent), Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün de katıldığı törenle açıldı. MCBÜ Prof. Dr. İlhan Varank Yerleşkesi içerisinde kurulan Teknokent’in açılışında konuşan Bakan Özlü, “Çağımızda büyüklüğün birinci kriteri ekonomidir. Güçlü bir ekonomiye sahipseniz her alanda başarılı ve caydırıcı olursunuz. Türk ekonomisi güçlüdür, gücümüzü daha da arttırmak için yönümüzü bilim ve teknolojiye çeviriyoruz. Ekonomimiz kendisini hedef alan doğrudan veya dolaylı bütün manipülasyonlara karşı son derece dirençlidir. Türk ekonomisi bütün sınavlardan başarıyla geçmiştir. Türkiye’nin 2002’den bu yana aldığı mesafenin temelinde bilim ve sanayi yatırımlarımız vardır. Bilim ve eğitimden tasarruf olmaz. Bilime, teknolojiye, AR-GE’ye, inovasyona, tasarıma yatırımdan geri adım atmamız asla söz konusu değildir. Çünkü bunların hepsi bizi geleceğe taşıyacak olan kavramlar ve kurumlardır. Biz bilim ve teknoloji politikalarıyla sanayi politikalarını eş zamanlı belirlemek istiyoruz. Bütün stratejimizi bunun üzerine kuruyoruz. Çünkü biz bilim merkezli bir Türkiye, teknoloji üssü bir Türkiye, ileri sanayi ülkesi bir Türkiye istiyoruz. Bunun için de bilimde dönüşüm, teknolojide atılım, sanayide de üretim üssü olmayı hedefliyoruz” dedi.

MESELE VİZYON VE İNANÇ MESELESİDİR
ABD ile yaşanan vize kriziyle ilgili konuşan Özlü, “Son zamanlarda bir vize meselesi var. Alınan bazı kararlar var. Değerli arkadaşlar ortaya koyduğumuz 2023 hedeflerimiz için bizim vizeye ihtiyacımız yok. Çünkü Türkiye sanayi devrimi vize gerektirmez. Vizeler içimizdeki gelişme azmine bariyer kuramaz. Tüm gelişimcilerimizi, sanayicilerimizi yüksek teknolojiye ve AR-GE’ye davet ediyorum. Mesele vizyon ve inanç meselesidir” diye konuştu. 
Açılışın ardından Bakan Özlü ve beraberindekiler Teknokent’i gezerek, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Törende, Manisa Vali Vekili Volkan Köksal, Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mümtaz Kahya, MCBÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kemal Çelebi, Manisa İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Erhan Can, İl Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, öğretim görevlileri ve öğrenciler yer aldı.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

1 2 3 R 5 6 7 8 9 10
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim