Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Ekonomiye yılda 23 milyon katkı  sağlayacak

Ekonomiye yılda 23 milyon katkı  sağlayacak

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü’nün çalışmaları devam eden  Akhisar Ovası’nın suya hasretini bitirecek olan sulama tesisi  tamamlandığında yılda ülke ekonomisine 23 milyon lira katkı sağlayacak.

HABER MERKEZİ

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü Akhisar Ovası’nın suya hasretini bitirecek olan sulama tesisi çalışmalarına hızla devam ediyor. Bu çerçevede Manisa’da inşa edilen Akhisar-Gördes Sol Sahil Sulaması Projesi ile toplam 50 bin 400 dekar zirai arazi modern sulama sistemine kavuşacak.

AKHİSAR OVASINA BEREKET AKACAK

Yöredeki mümbit toprakları suyla buluşturacak olan Akhisar-Gördes Sol Sahil Sulaması Projesi ile 50 bin 400 dekar zirai arazinin sulanması sağlanacak. Yüzde 87 fiziki gerçekleşme sağlanan projede bugüne kadar 16 bin 400 dekarlık zirai araziye su verildi. Yıl sonuna kadar ise toplam 22 bin 500 dekar zirai alanın sulamaya hazır hale getirilmesi hedefleniyor.

Akhisar-Gördes Sol Sahil Sulaması Projesi ayrıca Akhisar’ın yanı sıra Gölmarmara ve Saruhanlı İlçeleri ile Saruhan’ın 8 mahallesini de kapsıyor.

ÜLKE EKONOMİSİNE 23 MİLYON LİRA

Toplam 159 kilometre borunun döşeneceği Akhisar-Gördes Sol Sahil Sulaması Projesi’nde çalışmalar hızla devam ediyor. Proje tamamlandığında üreticinin cebine 2017 rakamları ile dekar başına 448 lira daha fazla para, ülke ekonomisine ise her yıl 23 milyon 895 bin lira katkı sağlanacak.

Hizmete alacakları proje ile 50 bin 400 dekar zirai araziyi Gördes Barajı’nın suyu ile buluşturacaklarını ifade eden Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “DSİ tarafından inşa edilen ve edilecek olan sulama tesisleri ile Manisa’da sulanmadık arazi bırakmayacağız. Topraklarımız suya doyacak, ürün çeşitliliği artacak ve çiftçilerimizin yüzleri gülmeye devam edecek” dedi.

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  1 2 3 R 5 6 7 8 9
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim