Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Dev proje bekliyor

Dev proje bekliyor

Manisa’nın çehresini değiştirecek projelerden biri olarak gösterilen ve 2 sene önce yapılması planlanan ‘Karaçay Vadisi’ projesi hayata geçeceği günü bekliyor.

TUNAY AKTAŞ

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Manisa’ya değer katacak prestij projelerden biri olarak yapılması planlanan ‘Karaçay Vadisi’ diğer ismiyle Yunusemre Karaçay Deresi Peyzaj Projesi’nin hayata geçirileceği günü Manisalılar merakla bekliyor. 2015’in sonlarında planlanan proje, Kent Park benzeri bir oluşumla spor, tiyatro, eğitim, at biniciliği ve okçuluk alanları da sunacak. Proje ayrıca daha önce çevre kirliliğiyle de gündeme gelen Karaçay Vadisi’nde temiz bir yaşam alanı oluşturacak.

120 BİN M2’LİK YAŞAM ALANI

Karaçay Vadisi’ne yönelik projede; 120 bin m2’lik alana sahip Karaçay mevkiinde Çocuk eğlence dünyası yapılması planlanmakta olup, içerisinde her yaş grubuna ait, çocukların eylenirken öğrenmesine yönelik eğitici oyun alanları, çevre eğitim alanları, büfeler,  tiyatro ve çeşitli gösterilerin yapılacağı etkinlik alanları ile birlikte  gençlerinde yararlanabileceği spor ve dinlenme alanları mevcut. Manej alanında çocukların binicilik yaparken ailelerin dinlenebileceği alanların yanında okçuluk müsabakaları yapıla bilinecek alanlar ve her yaş grubunun kullanabileceği bir rekreasyon alanı oluşturmak hedefleniyor.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

1 2 3 R 5 6 7 8 9
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim