Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

MAGİAD köprü olacak

MAGİAD köprü olacak

‘Coğrafi Tescil’ alan ürünlerin üreticilerini ziyaret etmek için yola çıkan Manisa Genç İş Adamları Derneği'nin (MAGİAD) ilk durağı Alaşehir ilçesi oldu. MAGİAD, talep ve istekleri içeren bir rapor oluşturarak çiftçi ile Ankara arasında köprü olacak.

HABER MERKEZİ

Coğrafi Tescilli ürün olan üzüm üreticilerini ziyaret eden MAGİAD, Alaşehir üzümünün rekoltelerinin arttırılması, daha iyi verim alınması, AR-GE laboratuvarlarının kurulması, çiftçilerin eğitilmesi ve bilinçlendirilmesi, ürünlerin değerinde ve zamanında pazarlanması gibi konular hakkında üreticilerin talep ve isteklerini dinledi. Önümüzdeki günlerde Köprübaşı, Kırkağaç, Salihli, Akhisar ilçelerindeki ziyaretlerini tamamlayacak olan MAGİAD, talep ve istekleri içeren bir rapor oluşturarak çiftçi ile Ankara arasında köprü olacak.

“PROFESYONEL BAKIŞ AÇISI KAZANDIRILACAK”

Ayrıca MAGİAD, bu tescilli ürünlerin geliştirilmesi ve pazarlanması için araştırma ve geliştirme enstitüsü kurulması çalışmalarına başladı. MAGİAD bu kapsamda ilk ziyaret durağı olan Alaşehir ilçesindeki üzüm üreticileri ile temaslarda bulundu. MAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Geriter konuyla ilgili üzüm üreticilerini yaptıkları çalışmalar hakkında bilgilendirdi. Başkan Ömer Geriter, çalışmaları hakkında şunları söyledi:"MAGİAD’ın proje olarak sunacağı bu enstitü, iç ve dış piyasada ürünlerin pazarlanması konusunda, çiftçimizi daha rekabetçi ve daha bilinçli üretime sevk edecek. Üreticiye mahsulü kuru veya yaş olarak üretmesi konusunda yönlendirme yaparak daha profesyonel bir bakış açışı kazandıracaktır. Hasat dönemi başlamadan konuyla ilgili gerekli bilgilendirmelerin ve teşviklerin yapılması, Organik üzüme yönelik çiftçilerimize gerek gübre, gerekse zirai bilgilendirme ve yönlendirme yapılması sağlanacaktır"

“BİLİNÇLİ ÜRETİME SEVK EDECEK”

Başkan Ömer Geriter, çalışmaları hakkında şunları söyledi:"MAGİAD’ın proje olarak sunacağı bu enstitü, iç ve dış piyasada ürünlerin pazarlanması konusunda, çiftçimizi daha rekabetçi ve daha bilinçli üretime sevk edecek. Üreticiye mahsulü kuru veya yaş olarak üretmesi konusunda yönlendirme yaparak daha profesyonel bir bakış açışı kazandıracaktır. Hasat dönemi başlamadan konuyla ilgili gerekli bilgilendirmelerin ve teşviklerin yapılması, Organik üzüme yönelik çiftçilerimize gerek gübre, gerekse zirai bilgilendirme ve yönlendirme yapılması sağlanacaktır" dedi.

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  1 2 3 R 5 6 7 8 9
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim