Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Kışlada 3,5 ay sonra ilk yemin töreni

Kışlada 3,5 ay sonra ilk yemin töreni

Gıda zehirlenmesine ilişkin soruşturma kapsamında geçici olarak eğitime ara verilen  Manisa 1.  Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası'nda 3,5 ay sonra ilk yemin töreni gerçekleştirildi. Batı Kışla'da eğitim alan 212 kısa dönem er, törenle yemin etti.       

HABER MERKEZİ

Asker zehirlenmeleriyle gündeme gelen, 1 askerin öldüğü, çok sayıda askerin ise zehirlenme şüphesiyle hastanelere kaldırıldığını  Manisa 1'inci  Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası'nda, aylar sonra yemin töreni düzenlendi. Geçen haziran ayında yaşanan zehirlenme vakalarının ardından bir süre acemi er alımının durdurulduğu Batı Kışla'da eğitim alan 212 kısa dönem er, törenle yemin etti.
212 ASKER YEMİN ETTİ
3,5 ay sonra düzenlenen yemin törenine Manisa Valisi  Mustafa Hakan Güvençer,  Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet  Çiçekli, 1'inci  Piyade Eğitim Tugay Komutanı Albay Güven Dere ve yemin eden askerlerin aileleri, katıldı. Çocuklarına kavuşmak için gelen aileler, tribünlerde fotoğraf çekti, çocuklarını bulmaya çalıştı. Yemin töreninde temel eğitimlerini tamamlayan 212 asker, yemin metnini okuyarak ant içti. Eğitimlerde başarılı olan 10 acemi askere başarı belgesi, askerliğini  Manisa'da yapan 4 babaya da Vali  Hakan Güvençer ve Tugay Komutanı Albay Güven Dere tarafından katılım belgeleri ve hediyeleri verildi.
EMANETİN SADIK BEKÇİLERİ
Törende konuşma yapan Albay Dere, Türk askeri olmanın bir gurur olduğunu belirterek, yemin eden askerlerin yeminine bağlı kalacağına inandığını söyledi. Albay Dere, " Türk Silahlı Kuvvetleri gücünü Atatürkçü düşünce sisteminden, mutlak disiplin anlayışından ve bağrından çıktığı yüce Türk Milleti'nden almaktadır. Bir evladın ne kadar zor yetiştiğini biliyoruz. Anne babalar, içiniz de gönlünüz de rahat olsun. Bizler emanetinizin sadık bekçileri olacağız" diye konuştu.
Albay Güven Dere'nin konuşmasının ardından askerler; marşlar eşliğinde geçiş töreni yaptı. Aileler de çocuklarını cep telefonu ve kameralarla görüntüledi. Geçiş töreninin ardından askerler ve aileleri, birbirine kavuştu.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

1 2 3 R 5 6 7 8 9
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim