Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Çiftçinin cebine 16 milyon lira girecek!

Çiftçinin cebine 16 milyon lira girecek!

DSİ Genel Müdürlüğü tarafından Manisa’da tesis edilen Sarıgöl Sulaması Yenileme Projesi 2018 yılı sonu tamamlandığında hem bölge çiftçisinin cebine her yıl 16 milyon lira fazla para girecek hem de bin 190 kişiye istihdam sağlanmış olacak

HABER MERKEZİ 

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Manisa’da tesis edilen Sarıgöl Sulaması Yenileme Projesi çalışmaları hızla devam ediyor. Proje ile 23 bin 780 dekar zirai arazi modern sulama sistemine kavuşacak.

FİZİKİ GERÇEKLEŞME YÜZDE 26

Manisa Sarıgöl’ün kaderini değiştirecek olan yarım asırlık eski sulama projesi yenilendiğinde yöredeki 23.780 dekar zirai arazi açık kanal ve kanaletli sistem yerine borulu kapalı sulama sistemi ile sulanacak.

Türkiye’nin en büyük sulama yenileme projelerinden biri olan “Sarıgöl Sulaması Yenileme Projesi” kapsamında 83 kilometre polietilen boru imalatı yapılacak ve 371 adet sanat yapısı inşa edilecek. Yüzde 26 fiziksel gerçekleşmenin sağlandığı projenin 2018 yıl sonunda hizmete alınması hedefleniyor.

HEM ÇİFTÇİ HEM ÜLKEMİZ KAZANACAK

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Sarıgöl Sulaması Yenileme Projesi tamamlandığında çiftçinin daha az su ile daha çok verim elde edebileceğini ifade ederek “En kısa sürede hizmete alacağımız proje ile bölge çiftçisinin cebine her yıl 16 milyon lira fazla para girecek. 26 milyon 600 bin TL’ye mal olan tesis ile Manisa’nın bereketli toprakları suyla buluşacak. Ayrıca 1.190 kişiye istihdam imkanı sağlanacak. Böylece hem çiftçimiz hem de ülkemiz kazanacak” dedi.

 

 

 

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  1 2 3 R 5 6 7 8 9
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim