Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Devlere %100’le savaş açtılar

Devlere %100’le savaş açtılar

%100 HomeMade Hamburger işletmesini kuran Arman Güntürkün ve Osman Hasacar, ‘%100 ev yapımı’ sloganıyla büyük firmalara savaş açtı.

TUNAY AKTAŞ

Manisa’da ilk ev yapımı hamburger işletmesini faaliyete geçiren Arman Güntürkün ve Osman Hasacar, ‘%100 ev yapımı’ sloganıyla büyük firmaların fabrikasyon ürünlerine karşı kendi hamburgerlerini yaptı.  “%100 ev yapımı sloganıyla yola çıktıklarını belirten Arman Güntürkün, “Hamburgerin en büyük özelliği el yapımı olması. Kıymayı tamamen kendim oluşturuyorum. Kendim gidip etin en güzel yerinden, dana ve kuzunun en iyi bölgelerinden kendim seçiyorum. Etin tadını muhafaza edecek şekilde kıyma haline getiriyoruz. Özel, kendimize ait baharatımız var. Bu şekilde hamburger köftesini kendimiz yapıyoruz. El yapımı olduğundan dolayı içindekilerin sağlıklı ve kaliteli ürünler olduğunu biliyoruz. Piyasada hamburgere eskisi gibi artık güven kalmadı. Kullanılan etlerin ne olduğunu görmüyorsunuz, bilemiyorsunuz. Ben burada müşterinin önünde kıymayı kendim karıyorum. Her gün günlük taze etle”dedi.

HAMBURGERİ NASIL HAZIRLIYORLAR

Ağızları sulandıran lezzetin nasıl oluştuğunun ipuçlarını veren Güntürkün, “Hamburgerin içinde köftenin dışında karamelize soğan, turşu, marul ve domates kullanıyoruz. Bunlara ekstra olarak füme et, jambon, cheddar peyniri ve hellim peyniri ekleniyor. İsteğe göre bir menü oluşturuluyor. Hamburger ekmeğimiz özel olarak üretiliyor. Manisa’da yapılıyor. Pekmezli, ayrıcalıklı bir ekmek”diye konuştu.

BU LEZZETE GÜVENİYORUZ

Güntürkün, “Baharatlar, bize özel baharatlar. Soslarda da kaliteli olmasına önem veriyoruz. Hamburgere özel kendimizin hazırladığı ev yapımı sosumuz var. Mayonezi ve hardalı da ballı soslar, sarımsaklı soslar ekleyip hazırlıyoruz. Manisa’da ilk defa bunu biz yapıyoruz. Sadece hamburger üzerine faaliyet gösteren bir işletmeyiz. Ev yapımı hamburger Türkiye’de yeni başladı ve giderek yayılıyor. Büyük illerde bunun örnekleri var. Manisa’da ise ev yapımı kalitesinde hamburger yapan, bu konsepte olan ilk ve tek işletme biziz.”diyerek hamburgerin lezzetine güvendiklerini söyledi. 

BURAYA GELİP GÖRSÜNLER

Güntürkün, “Paket servisimiz olmasına rağmen ben şundan yanayım. İnsanlar gelsin burada ne yaptığımızı görsün. Ben kıyma yaparken yaptığım kıymayı görsünler. Patatesi nasıl doğradığımı görsünler. Hijyene dikkat ediyor muyum baksınlar. Nasıl bir lezzet veriyorum insanlar bunu görsünler. Açık mutfak güven için şarttır. Burası her gün akşam tamamıyla temizleniyor. Her şeyi temizliyoruz. Ertesi güne hiçbir kalıntı bırakmıyoruz. Bu hem lezzet hem de hijyen için şart”dedi.

YEMEYEN PİŞMAN OLUR

Hamburgerin böylelikle aileler tarafından da tercih edilir hale geldiğini belirten Güntürkün, şöyle devam etti “Hamburger genel olarak gençlere hitap etse de 40 yaş üstü insanlarında beğenerek yediğini görüyoruz. Ben hayatımda hamburger yemedim, hayatımda hamburger yemem diyen insanların burada etin lezzetini aldıktan sonra fikirlerinin değiştiğini görüyoruz. Bu bizimde hoşumuza gidiyor. Bizimle birlikte artık aileler de akşam yemeği olarak hamburgeri tercih edebiliyorlar.”

FASTFOOD’U DOĞAL HALE GETİRDİK

Fastfoodu kaliteli ve doğal hale getirdiklerinin altını çizen Güntürkün, hazır ürünlerde kimyasallar bulanabildiğine vurgu yaparak “Yediğimiz hamburgerlerin içinde ne olduğunu bilmiyoruz. Domatese bile güvenemiyoruz. Ama biz manavdan yerli, Manisa’nın tarlasında yetişen domatesi alıp kullanıyoruz. Kesinlikle hiçbir şeyi makineye sokmuyoruz. Hamburger köftesinin basma makinesi var. Kullanmak daha kolayıma gelir ama bunu yapmıyorum. Gramajını kendim ayırıp köfte şekline getiriyorum. Tamamen orijinal”diye konuştu.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

1 2 3 R 5 6 7 8 9
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim