Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

MİDDER İl Başkanlığına Çanlı getirildi

MİDDER İl Başkanlığına Çanlı getirildi

15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği Manisa İl Başkanlığı, il yönetim kurulu üyelerini tanıtmak için kahvaltı organize etti. Basın toplantısına derneğin genel başkanı Serhat Çağ'da katıldı.

HABER MERKEZİ

Genel merkezi Manisa’da kurulan ilk dernek olma özelliği taşıyan 5 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği (MİDDER) yeni dönem başladı. Derneğin genel merkezinin Ankara’ya taşınmasının ardından Manisa’da açılan il başkanlığına Tarık Çanlı getirildi. Düzenlenen tanıtım etkinliğine katılan MİDDER Genel Başkanı Serhat Çağ, Tarık Canlı ve ekibine yeni görevinde başarılar diledi.   “Bu ruh bu kıvılcım bu ateş her yere Manisa’dan Türkiye'ye hatta ve hatta tüm coğrafyaya dağılacak” diyen Çağ, ''Bugünkü gelinen noktada 50 ilde ve 100’den fazla ilçe de desteklerini esirgemeyen tüm yönetim kurulu üyelerime çok kıymetli dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum'' dedi.

“KIVILCIMIN ATEŞİNİ MANİSA’DA YAKTIK”

Manisa’da böyle bir oluşumların kendileri için gurur ve onur verici bir durum olduğunu ifade eden Çağ, “Bu dernek bu milletin birlikte o dik duruşunu sergilediği o gecenin hatırlatılması ve unutulmaması adına oluşan bir STK'dır. Bizler bu kıvılcımın ateşini Manisa’dan yaktık, bunu gelecek nesillere gelecek zamanlara tüm insanlığa taşımak boynumuzun borcu. Destek verenlerden yanımızda olanlardan bizimle bu yolda yürüyenlerden Allah razı olsun. Vatanımızın bölünmezliği için bayrağımız için devletimiz için şahadet şerbetini içen tüm şehitlerimize de rahmet eylesin ailelerine sabır versin gazilerimize acil şifalar versin. Geçtiğimiz günlerde 15 Temmuz gazimiz Nurettin Göksu da hakkın rahmetine kavuşmuştur. Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar diliyorum. İnşallah böyle bir kötü gecelerle hain kalkışmalarla Allah bir daha yaşatmasın” diye konuştu.

“BİLİNÇ OLUŞTURMA GAYRETİNDEYİZ“

İl Başkanlığına getirilen ve Manisa İl Yönetim Kurulunu tanıtan Tarık Çanlı, “Dernek olarak amaç ve gayemiz , milli birlik ve beraberlik konusunda , farkındalık oluşturmak , demokrasi şehitlerimizin emanetine sahip çıkmak ve bu hain darbe girişimini gelecek nesillere aktarmaktır. Bir daha 15 Temmuz darbe girişimi gibi hainliklerin tekrar yaşanmaması için, sivil inisiyatif alarak, toplumumuzda bir bilinç oluşturma  gayreti içerisindeyiz. Bu bağlamda Manisa’mızda  genel merkez olarak kurulan derneği, Manisa İl Başkanlığı Yönetim Kurulu üyelerimiz ile birlikte, amacımız gelecek nesillerin, demokrasi ilkelerine bağlı kalarak, özgürlüklerinin bilincinde olmalarını sağlamaktır. Türkiye Cumhuriyeti'nin tüm vatandaşları olarak, Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim etsin ve bir daha bu tür hain girişimlere fırsat vermesin. Bu kararlılıkla, milletimizin şeref ve istiklali için, başta 15 Temmuz Şehitleri olarak ilelebet anılacak, 250 şehidimizi ve bu vatan uğruna şehit olmuş tüm vatan evlatlarımızı, rahmetle ve şükranla yad ediyor ve bu şanlı direniş sürecinde, gazilik mertebesine erişen kahraman gazilerimize de, şükranlarımızı sunuyor, onlara da Rabbimden acil şifalar diliyoruz"dedi.

 

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  1 2 3 R 5 6 7 8 9
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim