Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Boş depoda 100 ton kimyasal atık bulundu

Kimyasal atık getiren şahsa 9 ay 10 gün hapis cezası

Boş depoda 100 ton kimyasal atık bulundu

Manisa'nın Kula ilçesinde bir depoda bulunan tonlarca kimyasal sıvı maddeyi getirdiği tespit edilen şahıs, çıkarıldığı mahkeme tarafından 9 ay 10 gün hapis cezasına çarptırıldı.

İHA-Geçtiğimiz yıl şubat ayında Manisa’nın Kula ilçesi Tabakhaneler mevkiinde bir binada bulunan sıvı atıkları Kula’ya getirdiği tespit edilen B.Y. hakim karşısına çıktı. B.Y. mahkeme tarafından 9 ay 10 gün hapis cezasına çarptırılırken, kimyasal atıkların en kısa sürede bulunduğu yerden alınacağı açıklandı. 

100 TON KİMYASAL ATIK
Manisa'nın Kula ilçesinde 2016 yılı şubat ayı içerisinde 4 Eylül Mahallesi Tabakhaneler Mevkii 274 Sokak üzerinde bulunan boş bir depoda kimyasal atık malzemelerinin olduğuna dair ihbarı değerlendiren Kula Belediyesi zabıta ekipleri, İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ve Kula Çevre Sağlık Müdürlüğü ekipleri ihbar edilen depoya giderek incelme yapmıştı. Yapılan incelemelerde 72 tank içinde yaklaşık 100 ton kimyasal sıvı atık tespit edilmişti. Kime ait olduğu belirlenemeyen her biri bir ton ve üzeri sıvı alabilen özel tanklardaki ne olduğu anlaşılamayan madeni yağ benzeri kimyasal sıvı atıklardan ekipler incelenmek üzere numune alarak tutanak tutmuştu. Adli makamların olayla ilgili tahkikatları sonrasında sıvı atıkları Kula'ya getirdiği tespit edilen B. Y. yaklaşık 1,5 yıl süren dava sonrasında Kula’da çıkarıldığı mahkemede 9 ay 10 gün hapis cezasına çarptırıldı. Metruk binada bulunan sıvı atıkların da bulunduğu yerden kaldırılacağı öğrenildi.
 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  1 2 3 R 5 6 7 8 9
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim