Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Kurtuluş bayrağı Bali’ye devretti

Kurtuluş bayrağı Bali’ye devretti

29’uncu Bölge Manisa Eczacı Odası’nın sevilen başkanı Burçin Kurtuluş, bayrağı Devrim Bali’ye bıraktı. Genel Kurulunda tek listeyle yapılan seçim sonucunda odanın yeni başkanı Devrim Bali oldu.

BUKET UŞAKLI

29’uncu Bölge Manisa Eczacı Odası Genel Kurulu Saruhan Otel’de gerçekleştirildi. Sağlık sorunları yaşayan Başkan Burçin Kurtuluş’un tekrar aday olmadığı ve genel kurulda tek listeyle gerçekleştirilen seçimde Devrim Bali başkanlığa seçildi.

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Burçin Kurtuluş, konuşmasının başında odaya veda etti. Hiç kimsenin önünde eğilmediklerini belirten Kurtuluş, konuşmasında “İniş için alçalıyoruz ancak şundan emin olun ki bu süre boyunca hiç kimse önünde alçalmadık ve eğilmedik. Pilot ve bazı mürettebat değişiklikleri yapılacaktır. Kalbimiz mesleğe sevgi kuşağı ile bağlı. Başımızın her zaman dik olması için Atamızın rotasından şaşmadan uçağı yere indirdiğimizi düşünüyorum. Can yeleğimiz Atamızın ilkeleri, bağladığımız emniyet kemeri de cumhuriyetimizdir. Bu uçağı uçurup daha yükseklere çıkaracağından emin olduğum yeni yönetimimize başarılar diliyorum. Hepsi bizim dostlarımız, kardeşimiz, bu yönetimin devamıdır. Eminim ki onlar da aynı çizgiden gidip bizlerden aldığı bayrağı daha yükseklere çıkaracak ve çok başarılı olacaklardır” ifadelerini kullandı.

“FARKLI BİR MODELE YÖNELMEMİZ GEREKİYOR”

Konuşmasında eczacıların ekonomik durumlarını iyileştirme noktasında farklı modellere yönelmek gerektiğini belirten Türk Eczacıları Birliği 2’inci Başkanı Sinan Usta, “Eczacılarımızın artık ekonomik durumlarını iyileştirmek noktasında farklı bir modele yönelmemiz gerekiyor. Bu model, içinde Manisa Eczacı Odasının çok değerli katkılarının da olduğunu bildiğimiz Rehber Eczane Projesi. Bu sadece bir eğitim faaliyeti olmaktan çok daha öteye gidebilecek, geniş bir perspektif çizebileceğimiz bir alan. Bu alan noktasında da çok ciddi gayretlerimiz var. Bu gayretlerin de önümüzdeki günlerde meslek hakkına giden bir şekle evrilmesi gerekiyor” dedi.

“GELENEĞİ SÜRDÜRECEĞİZ”

Manisa Eczacı Odası’nın yeni başkanı Devrim Bali, “Öncelikle biz aldığımız bu bayrağı inşallah daha yukarı yükselterek yolumuza devam edeceğiz. Büyüklerimizden gelen bir Manisa Eczacı Odası geleneği var. Onu tabii ki sürdüreceğiz. Onun dışında yapacaklarımızı arkadaşlarımızla birlikte planlayacağız. Bu planlamanın içinde halkımıza yönelik faaliyetler olduğu gibi meslektaşlarımıza yönelik faaliyetler de olacak. Meslektaşlarımıza öncelikle eczanelerdeki dış standartlarının yükseltilmesi, ardından ekonomik standartlarının yükseltilmesiyle ilgili projelerimiz olacak. Halk sağlığını önceleyen, merkeze insanı koyan projelerimize devam edeceğiz. Hali hazırda geçmişten gelen projelerimiz var, onları sürdüreceğiz. Onun yanında genç, dinamik ve yeni bir kadroyla geliyoruz. Eski kadrodan aldığımız o güçle, büyüklerimizin desteğiyle inşallah bundan sonra saha faydalı işler yapacağız. Yolumuza bu şekilde devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“HASTALARIN HAYAT KONFORU DEĞİŞECEK”

Bali, konuşmasında Rehber Eczane Projesi ile ilgili bilgi vererek “Rehber Eczane projesi, özellikle kronik hastalıklarda doğru ilacı kullanıp, hastalık sürecini kısaltmayla ilgili bir projedir. Bu projede birçok veriler giriliyor, hastalarımıza eğitimler veriliyor. Bu eğitimler sonucunda örneğin ilacı bilinçsizce 7 yıl kullanan bir hasta bizim eğitimlerimiz sonucunda 6 ay gibi kısa bir sürede ciddi verim almaya ve hastalığında iyileşmeye başlıyor. Hem hastanın hayat konforu değişiyor hem de bu ilaçlar milli servet, ülkemizin ekonomisine ciddi bir katkı sağlamış oluyor” dedi.

Devrim Bali’nin başkanlığındaki 29’uncu Bölge Manisa Eczacı Odası Yönetim Kurulu’nda yer alan isimler şöyle: Koray Kaya, Bahadır Şenyağcı, Ayşe Nur Yurtman Özcan, Ezgi Şenkal, Duygu Elmas Mutlu ve Hatice Öncü Ağar.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

1 2 3 R 5 6 7 8 9
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim