Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Ustaların ustası 60 yıldır aynı heyecanla pişiriyor

Ustaların ustası 60 yıldır aynı heyecanla pişiriyor

Yaşına rağmen iş azmini kaybetmeyen insanlardan olan 76 yaşındaki aşçı Bayram Taşkıran, çırak olarak başlayıp daha sonra sahibi olduğu lokantada 60 yıldır hizmet vermeye devam ediyor.

BUKET UŞAKLI

Manisalıların ‘Bayram Amca’ olarak tanıdıkları 76 yaşındaki aşçı Bayram Taşkıran, yaşına rağmen çalışmaktan bıkmayanlardan. 1950 yılında Makedonya’dan Bursa’ya ardından da Manisa’ya göç eden Taşkıran, Şehzadeler İlçesi Emekliler Parkı karşısında yer alan ve 1936 yılından beri faaliyet gösteren Şükran Lokantası’nda 1958’de çırak olarak işe başladı.

Ustaları Halil, Süleyman ve Kemal Olca’nın desteğiyle 1985 yılında emekli olduktan sonra lokantaya ortak olan Taşkıran, ilerleyen zamanlarda da lokantanın sahibi oldu. 60 yıldır aynı lokantada hizmet vermeye devam eden Taşkıran’a bugün oğlu Murat Taşkıran eşlik ediyor.

“HER ZAMAN İŞİNİZE ÖNEM VERİN”

Hayatın zorluklarına rağmen mücadeleden vazgeçmediğini anlatan Taşkıran, “Bu yaşıma rağmen hala çalışıyorum. Çalışmak bana azim veriyor. Yokluğu bilen bir insanım. Onun için bugünlerin kıymetini bilmeliyiz. Özellikle gençler bunlara çok dikkat etmelidir. İşinize sahip çıkarsanız yoluna girer. Bunun için her zaman işinize önem verin” şeklinde konuştu.

“İŞ AZMİYLE ÖRNEK BİRİSİ”

Taşkıran’ın iş azmiyle insanlara güzel örnek olduğunu dile getiren Manisa Lokantacılar Odası Başkanı Mehmet Akgül, “Bayram Amcamız bizim için her zaman değerli bir insandır. Bu yaşına rağmen çalışmaya devam ediyor. Kendisiyle her zaman gurur duyuyoruz” dedi.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

1 2 3 R 5 6 7 8 9
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim