Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Günlük evlere sıkı takip

 

Günlük evlere sıkı takip

Manisa Emlakçılar Derneği Başkanı Bahattin Akyüz, Maliye Bakanlığı’nın günlük ve saatlik olarak kiralanan evlere anlık takip başlatacağını belirterek, artık 50 lira bile olsa ödemelerin bankalar aracılığıyla yapılacağını söyledi.

TUNAY AKTAŞ

Maliye Bakanlığının özellikle internet üzerinden pazarlanan günlük kiralık evlere sıkı takip başlatacağını söyleyen Manisa Emlakçılar Derneği Başkanı Bahattin Akyüz, artık ödemelerin bankalar aracılığıyla yapılma zorunluluğu getirileceğini belirtti. Akyüz, “Her kazancın bir vergisi olmak zorunda. Haksız rekabetin önlenmesi açısından maliye bakanlığı bu konuya sıkı önlemler getirmek üzere. Özellikle internet üzerinden günlük ev kiralama işlemleri anlık takibe alınacak. Sosyal medya da inceleme içinde olacak. Ödemeler ise banka üzerinden olacak. Banka üzerinden yapılmayan ödemelere ise ceza kesilecek”

AMAÇ DIŞINA AÇIK YERLER

Akyüz, “Türkiye’nin diğer illerinde bulunan bir kişi Manisa’da bu işi yapabiliyor. Bir şirketin işini alıyor veya bu evleri pazarlıyor. Bir de bu günlük ve saatlik evlerde amaç dışı kullanımlar olabiliyor. Onun için bizim meslektaşlarımız bu işi yapmıyor. Gerekli uyarılarda bulunuyoruz. Her ne kadar ticarette yapsak amaç dışı kullanımlara uzak durmak gerekir. Kayıt altına alınmada da zorluk çekilen bir alan. Maliye Bakanlığı bunları kayıt altına almak istiyor. Bizce de alınmalı. İşin kurallara bağlaması şart. Yani dediğim gibi amaç dışı kullanıma da açık. Orada neler döndüğünü de bilmiyoruz. Ahlak polisi ve emniyet bu konuda çalışmalar yaptı” dedi.

 

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

1 2 3 R 5 6 7 8 9
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim