Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Amatörler “TORBA” dedi!

Daha önce bölgesel oynanan Süper Amatör Lig müsabakaları torba kura sistemine göre oynanacak, heyecanlı kura çekiminde kimileri üzüldü kimileri sevinirken, zaman zaman da tartışmalar yaşandı.

 

Amatörler “TORBA” dedi!

 

MUSTAFA TATLI

Manisa Süper Amatör Lig’de yıllar sonra bir ilk yaşandı. Çok Amaçlı Spor Salonu’nda yapılan 2017-2018 sezonu kura çekimi ve bilgilendirme toplantısında sürprize imza atılırken, müsabakaların torba sistemi kura çekimine göre oynatılmasına karar verildi. Daha önce bölgesel olarak oynatılan müsabakalar, kulüplerin de isteğiyle torba sistemine göre gerçekleştirilecek. Yeni sistemle birlikte uzun zamandır aynı grupta yer almayan takımlar birbirleriyle karşılaşacak. Kura çekimi, ASKF Başkanı Erol Timur, Tüfad Başkanı Tekin Tatlıcıoğlu, İl Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Ertem, Saha Komiserleri Derneği Başkanı Cavit Şenbilgiç, ASKF Yönetim Kurulu Üyeleri, kulüp yöneticileri, Futbol İl Temsilcisi Behçet Atlı, antrenörler ve basın mensuplarının katılımı ile yapıldı.

“DAHA KALİTELİ VE ÇEKİŞMELİ BİR LİG BEKLİYORUZ”

Toplantıda söz alan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Erol Timur, 2 yıl sonraya planladıkları tek gruplu sisteme dönüş zeminini şimdiden hazırladıklarını belirterek, “Süper Amatör Lig’i 2 yıl sonra tek gruplu oynatmak gibi bir düşüncemiz var. Torba sisteminin daha hakkaniyetli olduğunu düşünüyoruz. Buna göre liglerimiz daha kaliteli ve çekişmeli geçecektir. Yeni sezonun tüm takımlara hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Kazasız belasız güzel bir sezon diliyorum” dedi. Süper Amatör Lig’de gruplarını ilk iki sırada bitiren takımlar Play-Off oynayacak. 1. Amatör Lig’de ise gruplarını lider bitirenler Süper Amatör Lig’e çıkacak. İkinci olanlar ise Play-Off oynayacak.

İŞTE GRUPLAR

Süper Amatör Lig A Grubu’nda; Saruhanlı Belediyespor, Kulaspor, Manisa Sanayispor, Gördes Belediyespor, Karaağaçlı Teknikspor, Urganlıspor, Mütevellispor, Horozköy Mezarlıkspor, Poyrazdamları, Salihli Belediyespor yer alırken, Süper Amatör Lig B Grubu’nda Turgutlu Belediyespor, Sarıgöl Gençlerbirliği, Horozköyspor, Kocaçeşmespor, Kırkağaç Acaridman, Donatımspor, İstasyon Gençlikspor, Kasabaspor, Ahmetli Belediyespor yer aldı.  Manisa 1. Amatör Lig A Grubu’nda: Çağlayan, Soma Sotes, Halitpaşa, Karabulut, Güneşli, Paşaköy, Hacırahmanlı, Kayalıoğlu, Akhisar Yıldırım, Süleymanlı, Saruhanlı Yılmaz. 1. Amatör Lig B Grubu’nda; Çepnidere, Ulucami, Alemspor, Karaoğlanlı, Yörükspor, DM Yıldırım, Lalelispor, Akgünspor, 1975 Maltaspor, Selvilitepe, Murat Germen, Ayyıldız, Çatalköprü. 1. Amatör C Grubu’nda: Yeşilyurt, Emir, Çanakçı, Kula Ülkü, Demirci Belediyespor, Kelizafer, Selendi, Salihligücü, Killik, Sart, Salihlispor yer aldı.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

1 2 3 R 5 6 7 8 9
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim