Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Neyleyim ilçe belediyelerini Büyükşehir olmadıktan sonra!

Neyleyim ilçe belediyelerini Büyükşehir olmadıktan sonra!

AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Baybatur, 2019’da yapılacak yerel seçimlerde teşkilat olarak büyük çaba gösterilmesi gerektiğini vurgulayarak “Büyükşehiri almadıktan sonra ilçe belediyelerinin sizde olması bir mana ifade etmiyor. Bizlerin kendi aramızdaki fikir ayrılıkları, anlaşmazlıklar varsa bunları giderme zamanıdır” dedi.

BUKET UŞAKLI

AK Parti Manisa İl Başkanlığı’nın Şehzadeler ve Yunusemre İlçe Başkanlığının destekleriyle Şelale Plaza’da düzenlediği bayramlaşma töreninde AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli ve parti yönetimi, partilileri kapıda karşıladı.

AK Parti MKYK Üyesi Manisa Milletvekili Murat Baybatur, AK Parti Manisa Milletvekilleri Selçuk Özdağ, İsmail Bilen, Uğur Aydemir, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Önal, AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, ilçe belediye başkanları ve partililerin katıldığı programın açılış konuşmasını AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli yaptı.

Konuşmasında kongre süreçlerinin başladığını belirten Mersinli, “İlçelerimizde gittiğimiz zaman temayüllerde görüyoruz. Tayyip Bey’in talimatları doğrultusunda metal yorgunluğuna karşı değişiklik beklentisi var. Ama biz öyle bir partiyiz ki ilçe başkanlarımıza değişikliği söylediğim zaman hiç sorun etmediler. Yeni aday arkadaşlarımızla çalışmaları ortak yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

“BAYRAM BİRAZ BURUK GEÇİYOR”

AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen ise yaptığı konuşmada Arakan’da yaşanan katliamı hatırlattı. Bilen, “Bayram biraz buruk geçiyor. Arakan’da yaşanan o hadiseden dolayı gönüldaşlarımıza yapılan zulümden dolayı en azından ben ve Sayın Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve genel başkan yardımcılarımızı biliyorum. Sarf ettikleri emeği ve çabayı biliyorum. Bundan dolayı biraz hüzünlü, biraz buruk bir bayram yaşıyoruz. Hemen yanı başımızda, sınırımızda yaşanan hadiseden dolayı da buruğuz. 5-6 yıllık bir çatışma ortamından kaçan ama Türkiye’ye sığınan, Türkiye gibi büyük bir devlete, necip bir millete geldiğinde kendisinin ret edilmeyeceğini bilen o dindaşlarımız, o kardeşlerimiz de bugün burada misafirler. Allah onları da yaşadıkları o zulümden bir an önce kurtarsın. Bu bayramı da inşallah buna vesile kılsın” şeklinde konuştu.

BAŞBAKAN YILDIRIM ‘IŞIK GÖRDÜ’ TÖRENİNE GELECEK

AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Baybatur, konuşmasında “Bizim için, Manisa için prestijli proje diye ifade edebileceğim Sabuncubeli Tüneli’ni bitirmek üzereyiz. Sabuncubeli, kışın özellikle şoförler açısından, otobüs ve kamyonlar açısından kazaların çok olduğu yerler. Can kayıplarımız oluyor. Nasip olursa 8 Eylül’ü 9 Eylül’e bağlayan gece; yani 8’i Manisa’nın kurtuluşu, 9’u İzmir’in kurtuluşu, çok değerli Başbakanımız Binali Yıldırım beyefendiyle beraber Sabuncubeli Tüneli’nde ‘ışık gördü’ töreni yapacağız. İki taraftan girilen dikitler 8’i 9’a bağlayan gece karşılaşacak. 2018 yılında da inşallah Sabuncubeli hizmete girecek. Yaklaşık 300 milyon liralık yatırım” ifadelerine yer verdi.

“YEREL SEÇİMLERDE TEŞKİLATÇA BÜYÜK ÇABA GÖSTERMELİYİZ”

Baybatur, 2019’da yapılacak yerel seçimlerde teşkilat olarak büyük çaba gösterilmesi gerektiğini vurgulayarak “Bu önümüzdeki süreçte yerel seçimlerimiz, büyükşehir seçimlerimiz ve ilçe seçimlerimiz önem arz ediyor. Önümüzdeki süreçte 11 tane ilçe belediye başkanımız var. Hepsi birbirinden kaliteli dostlarımız. Hepsi elindeki kıt imkanlarla büyük hizmetler yapma gayreti içerisindeler. Ama Büyükşehiri almadıktan sonra ilçe belediyelerinin sizde olması bir mana ifade etmiyor. Çünkü bütçe orada, güç orada, imkan orada. Dolayısıyla bizlerin kendi aramızdaki fikir ayrılıkları, anlaşmazlıklar varsa bunları giderme zamanıdır” dedi.

Konuşmaların sona ermesinden sonra bayramlaşan partililer istişarelerde bulundu.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

1 2 3 R 5 6 7 8 9
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim